Çukur dizisinde canlandırdığı Timsal Celil karakteriyle büyük bir hayran kitlesi yakalayan Ahmet Melih Yılmaz, cinsiyet değiştirdikten sonra Meli Bendeli ismini kullanmaya başladı.

meli bendeli 1

 Sosyal medyada paylaştığı son fotoğraflarıyla dikkat çeken oyuncunun değişimi, hayranlarını şaşırttı.

meli bendeli 2

Meli Bendeli'nin Cinsiyet Değişimi Hikayesi

Geçen yıl trans olduğunu açıklayan Meli Bendeli, bu süreçte adını Ahmet Melih Yılmaz'dan Meli Bendeli'ye çevirdi. Kendi olma hikayesini Katarsis programında paylaştı. Meli Bendeli, çocukluğundan itibaren kadın olarak hissettiğini ancak toplumun ve ailesinin baskısı nedeniyle erkek bedeninde yaşamaya çalıştığını ifade etti. Uzun süre depresyon ve intihar düşünceleriyle mücadele ettiğini söyleyen oyuncu, sonunda cinsiyet değişimi sürecine girdiğini ve bir ay içinde beş ameliyat geçirdiğini belirtti.

meli bendeli 3

Bir kişi Meli Bendeli'ye katıldığı programlardaki naifliğini kaybettiğini ve anlattıklarının da duygu sömürüsü olduğunu söyledi.

meli bendeli 4

'Timsah Celli' karakteriyle ün yapan Meli Bendeli, yapılan yoruma "Kendimi göstermeyi sevdim hep mesleki deformasyon sanırım. Bence siz acıyarak sevmeyi bırakın. İnanın tutunacak naif dallarınıza hiçbir şey olmayacak. Çünkü naiflik bir yerlerini açarak ya da kapatarak kaybedilip kazanılmıyor" dedi.

meli bendeli 5

Mal varlığına el konulmuştu! Konuştu Mal varlığına el konulmuştu! Konuştu

Meli Bendeli kimdir?

1989 yılında Ankara’da doğan Meli Bendeli, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. Tiyatro sahnesinden sinemaya, televizyona kadar birçok projede yer almıştır. Çukur dizisindeki Timsah Celil karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Ayrıca Cam Tavanlar dizisinde Şinasi karakterine hayat vermiştir. Netflix’in Şahmaran dizisinde de rol alması bekleniyordu ancak etek giydiği için kadrodan çıkarıldığını iddia etti.

meli bendeli 6

Sosyal Medyada Değişimi ve Paylaşımları

Meli Bendeli, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Instagram hesabından sık sık fotoğraf ve video paylaşıyor. Son paylaşımlarıyla değişimini gözler önüne seriyor. Göğüs ve dudak estetiği yaptırdığı görülen oyuncu, cesur pozlarıyla da dikkat çekiyor. Takipçileri, Meli Bendeli’ye destek ve beğeni mesajları gönderiyor. Bazıları ise oyuncunun eski halini özlediklerini ve değişimine anlam veremediklerini söylüyor. Meli Bendeli ise kendisine gelen olumsuz yorumlara aldırış etmediğini, kendinden vazgeçmiş bir trans olmadığını, hayatından memnun olduğunu dile getiriyor.

meli bendeli 9

meli bendeli 10

Kaynak: HABER MERKEZİ