Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'den Çocuk Hakları Günü Ziyareti

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutlamak amacıyla Kurtuluş Gülen Yüzler Semt Kreşi'ni ziyaret etti. Başkan Çetin, çocuklara yönelik önemli mesajlar verirken, onlarla keyifli anlar yaşadı.


Çocuklarla Sohbet ve Anlam Dolu Anılar

Isparta'da goalball farkındalık maçı yapıldı Isparta'da goalball farkındalık maçı yapıldı

Başkan Çetin, ziyaretinde çocuklarla bir araya gelerek sınıfları tek tek gezdi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Çetin, onlara günün anlamını sordu. Çocukların samimi cevaplarına sevinen Çetin, "Bugün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü. Dünyada yaşayan tüm canlıların belirli hakları vardır. Doğal olarak çocuklar da belirli haklara sahiptir. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz" dedi.


Çocukların Geleceği İçin Çaba Sarf Ediyoruz

Çocukların en iyi şekilde yetişmesi için belediye olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Başkan Çetin, "Şimdi bana Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacağınıza dair söz vermenizi istiyorum" diye konuştu. Çocuklar, hep bir ağızdan "Söz!" diyerek söz verdiklerini ifade edince Başkan Çetin memnuniyetini dile getirdi.


Sohbet, Oyun ve Hatıra Fotoğrafı

Başkan Çetin, çocuklarla bir süre sohbet edip, onların oyunlarına katıldı. Çocuklardan anne babalarını üzmemelerini isteyen Başkan Çetin, kreş ziyaretinde çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.AW080402_02

Kaynak: İHA