İçki sektöründe bir kriz: Ünlü bira fabrikası iflas etti İçki sektöründe bir kriz: Ünlü bira fabrikası iflas etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl 1 milyon Bağ-Kurlu için erken emeklilik müjdesini vermişti. Bağ-Kur'luların emeklilik için gereken 9000 prim günü şartını, SSK'lılar gibi 7200 prim günü ile emekli olma imkanıyla değiştireceği duyurulmuştu. Bağkur prim eşitlemesi konusu Orta Vadeli Program'a (OVP) dahil edilmiş, ancak henüz somut bir adım atılmamıştı. Konuyla ilgili son dakika açıklaması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapıldı.

Bakan Işıkhan, dün akşam Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bağ-Kur prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200'ye düşürülmesi vaadini hatırlatan Işıkhan, "Orta vadeli planda hayata geçireceğiz. O konuda sıkıntı yok. Ancak bütçe disiplininden uzaklaşmamamız gerekiyor. Kadınlara prim desteğini de gündemimize alacağız" şeklinde konuştu.

Ayrıca, 'Ev kadınlarına prim desteğiyle ilgili takvim nasıl işler?' sorusuna da cevap veren Bakan Işıkhan, "Gündemimizde var, orta vadede. Madde madde ele alacağız inşallah" ifadelerini kullandı ve yasanın çıkış tarihini bütçe disiplinine bağlı olarak belirleyeceklerini belirtti. "Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturduk, refah artışını da gerçekleştirmiş olacağız. Refahta artış olduktan sonra her şey daha da iyi olacak" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi