Partilerin seçim çalışmaları devam ederken, Muratpaşa’da bir esnaf dükkanına bırakılan CHP broşürüne sinirlenerek ortalığı kana buladı. 21 Yaşındaki genci canice öldüren katil S. E. gözaltına alınırken, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran tepki gösterdi.

Düğün Salonunda Yeğenini Öldüren Sanığın İfadesi: 'Bana İdam Verin Razıyım' Düğün Salonunda Yeğenini Öldüren Sanığın İfadesi: 'Bana İdam Verin Razıyım'

G J My Et O Xg A A Xy Dm

31 Mart 2024’te Yapılacak seçimler için siyasi partilerin çalışmaları sürerken Muratpaşa’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) seçim broşürü bir esnafın dükkanına bırakıldı. Dükkanına broşür bırakanları tersleyerek dükkandan çıkaran katil S. E.’ye tepki gösteren Ahmet B. işyeri sahibi S.E.’yi ters davranması sebebiyle uyardı. Olayın büyümesi ile çıkan kavgada silahına sarılan S.E., tartıştığı Ahmet B’nin yeğeni Haktan Faik Çoban’ı katletti.

Tavukçu (1)

TEK MERMİYLE 2 KİŞİYİ VURDU 

Muratpaşa ilçesi Güzeloluk Mahallesi 1830'uncu Sokak'taki market ve şarküteri dükkanında 21 Mart 2024 Perşembe günü saat 12.00 sıralarında yaşanan olayda, CHP'nin seçim otobüsünden inen kişiler dükkana broşür bıraktı. İşyeri sahibi S. E., broşürleri bırakanları tersleyerek dükkandan çıkardı. Dükkandaki Ahmet B.'nin, bu tutumun yanlış olduğunu belirtmesi üzerine aralarında bir tartışma yaşandı. Sokaktan geçerken olayı gören Ahmet B.'nin yeğenleri Haktan Faik Çoban ile Burak Devran Çoban da tartışmaya dahil oldu ve kavga başladı. Bu kavga sırasında dükkan sahibi Sinan E., çekmecedeki tabancasını çıkararak tek el ateş etti. Ateş edilen kurşun, Haktan Faik Çoban'ın karnından girip çıkarak Burak Devran Çoban'ın karnına isabet etti. Olayın duyulmasıyla birlikte çevredekilerin ihbarıyla polis ekipleri adrese sevk edildi. Polis ekipleri, işyeri sahibi Sinan E.'yi suç aleti olarak kabul edilen tabanca ile gözaltına alıp polis merkezine götürdü.

Cinayet Tavukçu

“KABUL EDİLEMEYECEK BİR DURUM”

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Can Okan Kıran, “Can kaybına çok üzüldük.  Türkiye’ye örnek olmak, birlik ve beraberlik içerisinde bu seçimleri yürütmek istiyoruz. Türkiye İttifakı’nı Muratpaşa ’da kurduk. Her görüşten insanlar bize desteklerini açıkladı. Maalesef Türkiye’nin getirildiği nokta bu ayrışmayı körüklüyor. İnsanlar artık birbirlerine tahammül edemez hale getirilmiş durumda. Biz bunun önüne geçmek Türkiye’de tekrar birlik ve beraberliği sağlamak için çalışıyoruz. Bu olay bizim için çok üzücü bir olay olmuştur. Asla bu durum kabul edilemez” dedi.

Can Okan Kıran

Kaynak: KAMER DURDU