Hull City'nin Curaçao Milli Takımı ile yapacağı dostluk maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında, Hull City Başkanı Acun Ilıcalı, Hull City Başkan Vekili Tan Kesler, Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior, takım kaptanı Lewie Coyle ve Türk oyuncu Ozan Tufan bir araya geldi.

A W167427 06

"Play-off civarındayız"

Ilıcalı, takımın başarısına dair konuşurken, "Hayallerimiz uzun vadede başarılı olmak. Bu çerçevede açıkçası 1 yılımız biraz öğrenimle geçti. Okul gibiydi. Şota hoca bizi ligde tuttu. İkinci senede şimdiki hocamızla buluştuk. Başarılı bir sezon geçirdik. Şimdi play-off civarında geziyoruz." dedi.

A W167427 07

Acun Ilıcalı'dan Yabancı Hakem İsteği

Ilıcalı, Türkiye'deki futbol ortamına dair endişelerini dile getirirken, "Son dönemdeki kulüplerin açıklamalarının hepsinde hakemler var. Trabzonspor maçında olanların ana sebebi hakemlerimiz. Ülkemizi yurt dışında temsil etmeye çalışan bir insanım. Kulüplerin açıklamalarının sebebi hakemler. Güven bitmiş bizde, bu biterse kaos olur. Yapacağın tek şey var; tatil et tansiyon düşsün. Yarın yabancı hakem uygulaması kararı alınsın." şeklinde konuştu.

A W167427 09

Acun Ilıcalı Bir Takım Daha Alacak

Ilıcalı, Hull City çevresinde bir futbol dünyası oluşturmak istediklerini belirterek, "Yunanistan ve Slovenya’da görüşmeler yaptık. Mutlaka bir takım daha alıp futbol dünyasındaki alanımızı genişletmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

A W167427 02

"İngiltere'yi Avrupa'da temsil etmek istiyoruz"

Ilıcalı, Premier Lig’in önemine vurgu yaparak, "Bu lig daha da ileriye gidecektir. Bu yolculukta Championship takımı almaya karar verdim. Avrupa’da İngiltere’yi temsil etmek istiyoruz." dedi.

Altay yaklaşık 2 aydır puan hasreti çekiyor Altay yaklaşık 2 aydır puan hasreti çekiyor

"Karşılığını vermek istiyoruz"

Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior, takımın performansına dair değerlendirmelerde bulunarak, "Başarının bize gelmesi kaçınılmaz. Futbol kulübü yöneticisi olmak zor, emek ister. Bu emeği gösteriyor. Bunun karşılığını takım olarak vermek istiyoruz." dedi.

A W167427 01

Lewie Coyle: "Hedef Premier Lig"

Takım kaptanı Lewie Coyle ise, "Evimizden uzak olsak da çok güzel bir dostluk geliştirdik, bunu harmanlamak bize her konuda yardımcı olacak." şeklinde konuştu.

A W167427 08

Ozan Tufan: "Play off hedefindeyiz"

Ozan Tufan, takımın hedeflerine dair konuşurken, "Şu anda play off hedefindeyiz. Arkadaşlarımız olmasaydı, bu durumda olmazdık." ifadelerini kullandı.

A W167427 05

"Milli takımı özledim"

Tufan, milli takıma dair duygularını paylaşırken, "Milli takıma neden alınmadığıma dair bir bilgi gelmedi. Ama orada olan kardeşlerimizi canı gönülden destekliyorum." dedi.

Kaynak: İHA