Güncel Haberleri

‘İpek Yolu Forumu’ başlıyor

‘İpek Yolu Forumu’ başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu 20 Ekim’de başlıyor. 4 gün sürecek forumda turizm ana başlığı altında 3 oturum gerçekleştirilecek. Forumun açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılacak.

Oku
‘Yol Arkadaşım 2’ye  Muhteşem gala

‘Yol Arkadaşım 2’ye Muhteşem gala

ÖzdilekPark Antalya, yaptığı film galalarına “Yol Arkadaşım 2” filmini de ekledi. Filmin galası Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın katılımları ile ÖzdilekPark Antalya’da gerçekleşti.

Oku
Minik itfaiyeciler

Minik itfaiyeciler

Antalya İtfaiyesi’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri, tehlike anlarında nasıl davranmaları gerektiğine yönelik temel eğitim aldı.

Oku
Sözen, ‘Manavgat  Kart’ı tanıttı

Sözen, ‘Manavgat Kart’ı tanıttı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kent halkının belediye hizmetlerinden daha kolay ve ucuz bir şekilde faydalanabilmeleri amacıyla hayata geçirdiği Manavgat Kart hizmetini basın toplantısıyla tanıttı.

Oku
Çevreci Komşu Kart örnek proje

Çevreci Komşu Kart örnek proje

Ankara’da toplanan 9’uncu Türkiye'de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi (TÜRKTAY) panelinde konuşan, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, örnek proje olarak, Muratpaşa Belediyesi’nin Çevreci Komşu Kart Projesi’nin sunumunu yaptı.

Oku
Mehmet Balık Konyaaltı'na aday adayı

Mehmet Balık Konyaaltı'na aday adayı

Eğitim- İş Antalya Şubesi başkanlığının ardından bir dönem Eğitim İş Sendikası Genel Başkanlığı yapan ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı seçilen Mehmet Balık, önümüzdeki yerel seçimlerde Konyaaltı Belediyesi için CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı.

Oku
‘Palyatif Bakım Günü’ kutlandı

‘Palyatif Bakım Günü’ kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakımı zor, maddi imkanı ve kimsesi olmayan vatandaşlara hizmet vermek üzere inşa ettiği ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne devrettiği TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Yatılı Bakım Merkezi’nde “Dünya Palyatif Bakım Günü” kutlandı.

Oku
Side Antik Kenti’nde  halk dansları şöleni

Side Antik Kenti’nde halk dansları şöleni

Manavgat Belediyesi tarafından 13-16 Ekim tarihleri arasında Side limanında Uluslararası Halk Dansları şöleni yapıldı.

Oku
Kepez’den üreten ekonomiye destek

Kepez’den üreten ekonomiye destek

Başkan Hakan Tütüncü, ilçedeki esnaf sitelerini, gerçekleştirdikleri imar düzenlemesinin ardından daha büyük işyeri yapma imkânına kavuşturarak, üreten ekonomiye katkı veren orta ölçekli işletmeler haline getirdiklerini söyledi.

Oku
Dahi piyanist Elif Işıl, ABD'de finale kaldı

Dahi piyanist Elif Işıl, ABD'de finale kaldı

Antalya'da üstün yetenekli ve dahi öğrencilerin özel eğitim gördüğü Antalya Bilim ve Sanat Merkezi'nin (BİLSEM) dördüncü sınıfta keşfettiği ve geçen yıla kadar eğitim verdiği Elif Işıl Karakaş (16), geçen yıl eyalet birincisi olduğu Teksas Eyaleti Senfoni Orkestrası'nın yarışmasında bu yıl yine finale kaldı.

Oku