Güncel Haberleri

Side’de Yaşayan Sanat’ projesi

Side’de Yaşayan Sanat’ projesi

Manavgat Belediyesi Çocuk Kültür Merkezi öğretmenleri, Side’deki Girit Kahvesi önünde, “Yaşayan Sanat projesini turistlerle paylaştı. Projede canlı model ve objeler resme dönüştürülerek bir tuval gibi boyandı

Oku
İlaç krizi büyüyor

İlaç krizi büyüyor

SGK 143 ilaca ödemeye duyurdu, hastalar ilaca ulaşma konusunda büyük sıkıntı yaşıyor.

Oku
Antalya polisi bayrama hazır

Antalya polisi bayrama hazır

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda alınacak trafik önlemleri için çalışmalarını başlattı. Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Antalya'da günlük 1 helikopter, 100 ekip, 18 şahin timi ve 40 yaya devriye ekibi ile günlük olarak hizmet verileceğini açıkladı.

Oku
MURGEM’in yeni üniversitelileri

MURGEM’in yeni üniversitelileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 50 bine giren 73 MURGEM öğrencisi, velilerini ağırlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Yeteneklerinizin ortaya çıkmasına vesile olmaya çalıştık, biz; belediyecilikten bunu anlıyoruz. Yüzümüzü ağarttığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi

Oku
   Muratpaşa işçisine  bayram ikramiyesi

Muratpaşa işçisine bayram ikramiyesi

Muratpaşa Belediyesi Kurban Bayramı öncesi 653 memur sözleşmeli ve işçi personeline 1 milyon 29 bin 185 TL bayram ikramiyesi ödemesi yaptı.

Oku
Kemer, Kurban Bayramı’na hazır

Kemer, Kurban Bayramı’na hazır

Kemer Belediyesi vatandaşların kurbanlıklarını sağlıklı şartlarda alabilmesi ve kesimlerini hijyenik ortamda yapılabilmesi için gerekli önlemleri aldı. Kurban satış yerlerinde yapılan denetimlerde olumsuz bir duruma rastlanmadı.

Oku
   Toplu ulaşıma bayram indirimi

Toplu ulaşıma bayram indirimi

Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı otobüsleri, Antray ile nostaljik tramvayı bayramda vatandaşları yüzde 50 indirimli taşıyacak.

Oku
Efsaneler Kumdan Heykeller Müzesi’nde

Efsaneler Kumdan Heykeller Müzesi’nde

Dünya tarihinde iz bırakmış efsanevi olay ve kahramanlar bu yıl 12.si düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde kumun büyüsüyle yeniden yaratıldı.

Oku
Yörüklerden ABD protestosu

Yörüklerden ABD protestosu

Antalya'da hemşehri ve Yörük dernekleri üyeleri, ABD'nin ekonomik yaptırımlarını basın açıklamasıyla protesto etti. Bazı turistler, eylemi cep telefonlarının kameralarıyla kaydetti.

Oku
Kentsel değil  rantsal dönüşüm

Kentsel değil rantsal dönüşüm

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Antalya Şube Başkanı Ali Keleş, ülkemizde hala çok yıkıcı depremlerin olabileceği uyarısında bulundu. Keleş, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme dönüştürüldüğünü de öne sürdü.

Oku