Güncel Haberleri

Bu günah kimin?

Bu günah kimin?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 'Hayvanları Koruma Kanunu' ile 'Türk Ceza Kanunu’nda 14 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte ülke genelinde binlerce yasaklı ırk olarak kabul edilen köpeklerin öldüğüne dikkat çeken İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Hayvanlarını çocukları gibi büyüten vatandaşlara verilen 25 günlük süre zarfında liyakatsiz insanlar yüzünden binlerce köpek sokaklara atıldı. Hatta kısırlaşma adı altında hamile hayvanların bile masada kaldığı haberlerini aldık. Bu suçun günahı kimin?” dedi.

Oku
Bakkallar ‘Aba’ dedi

Bakkallar ‘Aba’ dedi

Antalya Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Şahin Aba, seçimleri açık ara kazandı.

Oku
'Şehitlerimize sahip çıkıyoruz'

'Şehitlerimize sahip çıkıyoruz'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi İbrahim Daş, “Mustafa Fehmi Kubilay’dan Uğur Mumcu’ya, Muammer Aksoy’dan Bahriye Üçok’a, Ahmet Taner Kışlalı’dan, Necip Hablemitoğlu’a Mustafa Yücel Özbilgin’den Albay Ali Tatar’a kadar tüm Cumhuriyet Şehitlerimize sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir” dedi.

Oku
Üreticinin don nöbeti bitmedi

Üreticinin don nöbeti bitmedi

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Antalya bu akşam saatlerinden 28 Ocak Cuma günü sabahına kadar soğuk havanın etkisinde olacak. Kıyılarda hafif, iç kesimlerde orta derecede don bekleniyor.

Oku
Akseki’de etkili kar yağışı

Akseki’de etkili kar yağışı

Antalya'nın Akseki ilçesinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Kırsal alanda bulunan 25 mahalle yolunda Akseki Belediyesi tarafından kar kürüme çalışmaları başlatıldı.

Oku
Denizde hareketsiz bulundu

Denizde hareketsiz bulundu

Antalya’da denizde hareketsiz halde bulunan gence deniz polisi ekipleri tarafından yaklaşık 20 dakika kalp masajı ve suni teneffüs yapıldı. Genç ardından hastaneye kaldırıldı.

Oku
Ölümün eşiğinden döndüler

Ölümün eşiğinden döndüler

Mersin-Antalya karayolunun Gazipaşa-Anamur arasındaki bölümünde aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Yolda seyir halindeki otomobilin üzerine düşen dev kayalar nedeniyle araç içinde bulunan bir çocuk yaralandı. Sürücüler kayaları kaldırmak için ise seferber oldu.

Oku
ARKADAŞINA KURŞUN YAĞDIRDI

ARKADAŞINA KURŞUN YAĞDIRDI

Antalya’da iki arkadaşın tartışmasında kan aktı. Kavgada arkadaşlardan birisi arkadaşını bıçaklarken diğeri ise kurşun yağmuruna tuttu. Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Oku
HORTUM PANİĞİ

HORTUM PANİĞİ

Antalya'nın Alanya ilçesinde etkili olan sağanak yağış sırasında Konaklı Mahallesi açıklarında denizde hortum oluştu.

Oku
KEPÇEYLE ORMANA GÖMDÜLER

KEPÇEYLE ORMANA GÖMDÜLER

Antalya'da ormanlık alana kepçe ile taşınan ve gömme işlemi gerçekleştirilen kedi ile köpeklerin görüntüsü tepkilere neden oldu. Hayvanseverler içinde canlı hayvan olduğunu iddia edip çukuru açmaya çalışırken, belediyenin gerekli belgeleri ibraz etmesinin ardından çukur açma işlemi sona erdi, hayvanseverler ise izin almak için savcılık yolunu tuttu. Belediye ise yaralı alınan veya barınakta bakımı yapılan hayvanların telef olduğunu, herhangi bir hastalık yoksa ormanlık alana gömülebildiğine dikkat çekti.

Oku