Adana'da 517 bin 363 öğrenci, yarı yıl tatilinin başlamasıyla birlikte karne sevincini yaşadı. Merkez Seyhan ilçesi Şehit Ali İpek İlkokulu öğrencileri, okul bahçesinde Adana Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından karşılandı. Vali Köşger, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karne dağıttı ve başarılarından dolayı tebriklerini iletti. Ayrıca, öğrencilere kitap hediye ederek sohbet etti.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent genelinde 517 bin 363 öğrencinin yarı yıl tatiline girdiğini belirtti. Eğitimin önemine vurgu yapan Vali Köşger, 'Bugün bin 441 okulumuzda 517 bin 363 öğrenci yarı yıl tatiline giriyor. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de çok mutlu. Eğitim bizim için çok önemli. Bizim en büyük zenginliğimiz iyi eğitimli genç nüfusumuz. Öğrencilerimizi çağın bilgi ve becerisiyle ne kadar buluşturabilirsek, o kadar bizim için iyi olacaktır' dedi.

Adana'da 517 Bin Öğrenci Karne Aldı

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı yapıldı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı yapıldı

Vali Köşger, aynı zamanda Çukurovalı astronot Alper Gezeravcı'nın başarısına vurgu yaparak, 'Ülkemiz artık kendi sınırlarını aşıyor. Hayallerimizin sınırı yok. Çukurova'dan bir yörük çocuğunun uzaya çıkmış olması hepimizin gururu. Bunun devamı gelsin isteriz. Bizim milletimizin güçlenmesi aslında tüm dünyada adaletin yerleşmesine katkı sağlayacaktır' ifadelerini kullandı. Vali Köşger'in öğrencilere ve eğitime yönelik tebrikleriyle birlikte Adana'da karne heyecanı, özel bir anlam kazandı.

Yarıyıl karneleri geldi! Sakın çocuğunuza bunları yapmayın Yarıyıl karneleri geldi! Sakın çocuğunuza bunları yapmayın

Kaynak: İHA