Belediyenin evde bakım, evde sağlık, evde temizlik, hasta taşıma, gıda yardımı ve psikolojik destek gibi çeşitli alanlarda sunduğu hizmetler, vatandaşların hayatlarına olumlu katkılar sağlıyor.

Yüreğir Belediyesi'nin başlattığı "Hoş Geldin Bebek" uygulaması ile yeni doğan bebeklerin ailelerine destek paketleri gönderilerek, ailelerin bebeklerinin kişisel ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca, sosyal kart uygulaması ile ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak 600 TL destek sağlanıyor.

Muğla'ya büyük göç: Çantasını kapan geliyor Muğla'ya büyük göç: Çantasını kapan geliyor

Dezavantajlı ailelere yönelik gıda yardımı ve çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği gibi özel hizmetler de sunan belediye, gençleri unutmayarak askere gidecek gençlere "Asker Çantası" hediye ediyor.

Evde sağlık, bakım, hasta taşıma, psikolojik danışmanlık ve temizlik gibi hizmetlerle yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara destek olan Yüreğir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında örnek bir çalışma sergiliyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yaptıkları çalışmalarla dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını özenle karşıladıklarını ifade ederek, "Dezavantajlı vatandaşlarımızın taleplerini veya tespit ettiğimiz ihtiyaçları belediyemizce karşılamaya özen gösteriyoruz. Biz halkımıza en iyi hizmeti sunmaya devam ederken, Yüreğir’imizi de daha yaşanabilir ve güzel bir ilçe haline getirmek için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA