Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yurt genelinde oy kullanma işlemlerinin sorunsuz biçimde devam ettiğini belirtti. Yener, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tüm il ilçe seçim kurullarından son durumlarına ilişkin bilgi aldım. Şu anda sorunsuz olarak oy verme işlemleri devam ediyor" dedi.

Döşemealtı Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Döşemealtı Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Ahmet Yener'den Açıklama: Herhangi Bir Sorun Yok

YSK Başkanı Ahmet Yener, sabahın erken saatlerinde kurul binasına giriş yaparak oyunu kullanmak üzere ayrıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yener, saat 09.30 itibariyle yurt genelinde oy kullanma işlemleriyle ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade etti. YSK Başkanı, "Tüm il ilçe seçim kurullarından son durumlarına ilişkin bilgi aldım. Şu anda sorunsuz olarak oy verme işlemleri devam ediyor. İnşallah günün sonunda da sorunsuz olarak oy verme işlemleri tamamlanır, sayım işlemlerine geçeriz" diye konuştu. YSK Başkanı Ahmet Yener, seçim sürecinde oy kullanma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, seçim günüyle ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını vurguladı. Yener, seçim gününün sonunda oy verme işlemlerinin tamamlanarak sayım işlemlerine geçileceğini dile getirdi.

Oy Verme Süreci Devam Ediyor

Başkan Yener, saat 16:00 itibarıyla 32 ilde oy verme işlemlerinin sona erdiğini ve oy sayımının başladığını belirtti. Ayrıca, diğer illerdeki oy verme sürecinin de saat 17:00 itibarıyla tamamlanacağını vurguladı.

Tüm Oy Sayım İşlemleri Hakkında Genel Bilgi Saat 17:00'de

Yener, saat 17:00'de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili genel bir bilgi vereceklerini duyurdu. Ardından, YSK kurulu üyelerinin toplantıya geçerek yayın yasaklarının kaldırılacağı saati belirleyeceğini ifade etti.

Basın Mensuplarına Duyuru

YSK Başkanı, basın mensuplarından saat 21:00'de ilan edilen yayın yasaklarının kaldırıldığı saati açıklamadan önce seçim sonuçlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamalarını rica etti. Bu çağrıyla birlikte, demokratik sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve seçimlerin şeffaf bir şekilde sonuçlanması hedefleniyor.

Kaynak: ANKA