Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde kentte 13 ilçede 1 milyon 387 bin 345 kişinin oy kullanacağını ve seçim güvenliğinin yaklaşık 10 bin personel ile sağlanacağını açıkladı.

Vali Pehlivan Oyunu Kullandı ve Açıklamalarda Bulundu

Vali Pehlivan, oyunu eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte merkez Akdeniz ilçesindeki Gazipaşa Ortaokulu'nda kullandı. 1132 numaralı sandıkta oy kullanmadan önce vatandaşlarla birlikte sıra beklemeyi tercih eden Vali Pehlivan, vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinleyerek sohbet etti. Oyunu kullandıktan sonra okul bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan, seçimlerin demokrasi bayramı olarak adlandırıldığına vurgu yaptı.

Seçim Süreci ve Güvenlik Tedbirleri

Mersin genelinde 13 ilçe ve 806 mahallede toplam 4 bin 456 sandıkta oyların kullanıldığını açıklayan Pehlivan, seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulunun gözetiminde yapıldığını belirtti. Anayasaya ve seçim yasalarına uygun olarak, seçimin güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Vali Pehlivan, "Bizim temel görevimiz ilgili birimlerimizle beraber seçimin güvenliğini sağlamak. Bu bağlamda da seçim takvimi ilanı edildiği günden bu güne gerekli hazırlıkları yapmıştık. Sandık bölgelerinde emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimlerimizin toplamda 9 bin 858 güvenlik personelimiz bugün itibariyle 24 saat esaslı görevlerini yapıyorlar" şeklinde konuştu.

Seçim güvenliğinin sağlanması için 10 bin personel ve bin 800 aracın görev yaptığını belirten Pehlivan, güvenlik tedbirlerinin belirlenen plan dahilinde uygulanacağını vurguladı. "Temel görev vatandaşımızın iradesinin özgür ve sorunsuz bir şekilde sandığa yansımasıdır" diyen Vali Pehlivan, sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını diledi.

Kaynak: İHA