Tanzanya ve Kenya'da Sel Felaketi: 71 Ölü Tanzanya ve Kenya'da Sel Felaketi: 71 Ölü

Rusya'nın son zamanlarda Ukrayna'ya yönelik füze ve dron saldırıları devam ediyor. Elektrik şebekesi operatörü Ukrenergo tarafından yapılan açıklamaya göre, Rusya'nın gece boyunca füzeler ve dronlarla Ukrayna'daki termik ve hidroelektrik santrallerini yeniden hedef aldığı belirtiliyor. Bu saldırılar sonucunda, orta ve batı bölgelerdeki santrallerde hasar meydana geldiği ifade ediliyor.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal, Rusya'nın Dnipropetrovsk, Vinnitsya, Ivano-Frankivsk, Lviv, Çernivtsi ve Çerkassi bölgelerindeki enerji tesislerine saldırı düzenlediğini belirtti. Şmihal, saldırıların sonucunda Ukrayna'nın kritik altyapısının güvenliğini sağlamak ve halkı korumak için daha fazla hava savunma sistemine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Rusya’nın Ukrayna'da Hedef Aldığı Enerji Santrallerinde Hasar2

Yerel Kaynaklardan Alınan Bilgilere Göre

Yerel kaynaklar, Dnipro kenti yakınlarındaki Kamianske bölgesinde altyapının hedef alındığı saldırıda en az 1 kişinin yaralandığını bildirdi.

Ukrayna Ordusunun Açıklamaları

Ukrayna ordusu, Rusya'ya ait enerji tesislerini hedef alan 60 drondan 58'inin hava kuvvetleri tarafından imha edildiğini ve 39 füzeden 26'sının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna'da Hedef Aldığı Enerji Santrallerinde Hasar

Kaynak: İHA