Prof. Dr. Özgür Demirtaş, asgari ücrete yapılamayacağına dair yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Demirtaş, "Yıl sonuna kadar dayanmak imkansız" dedi.

Hükümet, asgari ücrete zam yapılmayacağını duyurdu. Milyonlar zam beklerken Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Işıkhan, geçen günlerde "Asgari ücrette artış olmayacak. Aralık ayında yeniden toplanacağız" açıklamasını yaptı.

Bankada yeni mevduat faizi oranları şaşırttı! İşte yeni oranlar Bankada yeni mevduat faizi oranları şaşırttı! İşte yeni oranlar

SON DAKİKA! AKP'den asgari ücret açıklaması: Temmuz ayında ara zam var mı? SON DAKİKA! AKP'den asgari ücret açıklaması: Temmuz ayında ara zam var mı?

Bu açıklamaların ardından ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan bir paylaşım geldi. Demirtaş, asgari ücretle yıl sonuna kadar dayanmanın imkansız olduğunu belirtti.

Demirtaş, "Asgari ücretin yıl sonuna kadar sürdürülmesi imkansız. Hükümetin enflasyonu kontrol altına almak için önce itibarı koruması gerekiyor. Emekli maaşları ve asgari ücretin artırılması şart" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi