Masterchef  Eda Çağlayan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli Mi? Masterchef Eda Çağlayan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli Mi?

Ankaralı Oğuz Yılmaz olarak bilinen ünlü Türk şarkıcı ve şarkı yazarı Oğuz Yılmaz, Kimdir? Oğuz Yılmaz Ne Zaman Öldü? Oğuz Yılmaz Neden Öldü? İşte detaylar...

Oğuz Yılmaz Kimdir? Ne Zaman Öldü?

Ankaralı Oğuz Yılmaz olarak bilinen ünlü Türk şarkıcı ve şarkı yazarı Oğuz Yılmaz, 19 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Oğuz Yılmaz, Türkiye'de özellikle "Bas Bas Paraları Leyla'ya" gibi şarkılarıyla tanınmıştır.

Oğuz Yılmaz'ın Hayatı ve Kariyeri

1968 yılında Ankara'da doğan Oğuz Yılmaz, müziğe olan tutkusuyla genç yaşlarda müzik yarışmalarına katılarak profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır. İlk albümü olan "Duydun mu? - Bi Denem" ile müzik piyasasına giriş yapan sanatçı, daha sonra "Çekirge", "Gördün mü?" gibi hit şarkılara imza atmıştır. 2004 yılında kendi müzik şirketi olan Yılmazlar Plak'ı kurmuş ve bağımsız olarak müzik çalışmalarını sürdürmüştür.

Ölümü

Oğuz Yılmaz, 19 Mayıs 2021 tarihinde Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Oğuz Yılmaz'ın ölümü Türk müzik dünyasında büyük üzüntü yaratmış ve sevenleri tarafından büyük bir kayıp olarak değerlendirilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi