Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suudi Arabistan'ın Mekke ve Cidde şehirlerinde yoğun bakımda tedavi gören 13 hastanın ve beraberindeki 6 refakatçisinin Ankara'daki hastanelere nakledilmesi için Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait C-130 uçağının görevlendirildiğini açıkladı.

A W235473 01 Result

MSB'den Yazılı Açıklama

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan’ın Mekke ve Cidde şehirlerindeki yoğun bakım servislerinde yatan 13 vatandaşımız ve beraberindeki 6 refakatçisini, Ankara'daki hastanelere nakletmek için Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait C-130 uçağı görevlendirildi" denildi.

A W235473 02 Result

Hastalar İçin Kritik Operasyon

MSB, bu önemli operasyonla Suudi Arabistan'da zor durumda olan vatandaşların Türkiye'ye güvenli bir şekilde taşınmasını sağladı. Hastalar, Mekke ve Cidde şehirlerinde yoğun bakım servislerinde yatmakta olup, sağlık durumlarının ciddiyeti nedeniyle hızlı bir şekilde Ankara'ya nakledilmeleri gerekti.

A W235473 04 Result

9. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçti!  9. Yargı paketinde neler var? 9. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonu'ndan geçti!  9. Yargı paketinde neler var?

10 soruda hac ile ilgili merak edilenler 10 soruda hac ile ilgili merak edilenler

Kaynak: İHA