Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisleri’nde 12 Nisan 2024’te meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybetmesine, 17 kişinin de yaralanmasına yol açan teleferik kazasıyla ilgili dava devam ediyor.

Mesut Kocagöz Davasında Savcılığın Görüşü Ne Oldu? Mesut Kocagöz Davasında Savcılığın Görüşü Ne Oldu?

Antalya Adliyesi’nde büyük değişim! İşte HSK Antalya atamaları Antalya Adliyesi’nde büyük değişim! İşte HSK Antalya atamaları

Kaza Sonrası Tutuklanan Belediye Başkanı

Kazanın ardından dönemin ANET Genel Müdürü ve Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 14 Nisan 2024 Pazar günü nöbetçi mahkeme kararıyla tutuklandı. Kocagöz, 60 gündür tutuklu bulunuyor.

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 17.18.34 4Ecbfd57

Davanın İlk Duruşması

Kocagöz’ün ilk duruşması, 11 Haziran 2024 Salı günü (bugün) Antalya Adalet Sarayı 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09.00’da başladı. Yaklaşık 8 saat süren duruşma sonrasında alınan ifadeler üzerine savcı, 12 sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

Avukatların İtirazı

Cumhuriyet Savcısının dava ile ilgili verdiği mütaala da tutuklu bulunan sanıkların tutukluluk halinin devam etmesini talebi üzerine avukatlar itiraz etti. 

Türkiye Bu Duruşmaya Kilitlendi Türkiye Bu Duruşmaya Kilitlendi

Mesut Kocagöz Ne Dedi?

Mesut Kocagöz,  ' Asla merhamet beklemiyorum. Eğer bir suçum varsa tutukluluk halim devam etsin. Adaletinize güveniyorum. Özgürlüğümü istiyorum' dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 17.18.34 3E7C4237

Yurt Dışı Yasağı Geldi

Aziz Azizoğlu yurt dışı çıkış yasağı geldi.

Tutuklama Kararı Verildi 

Tutuklu olmayan Suphi Kaplan tutuklandı

Mesut Kocagöz Tahliye Mi Oldu?

Mesut Kocagöz Tahliye olup olmayacağına 16.30 gibi ara karar verilecekti. Mesut Kocagöz yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Diğer Duruşma Tarihi Ne Zaman?

Diğer duruşma 7 Ağustos 2024'te görülecek.

Böcek'ten Açıklama 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten açıklama  geldi. Böcek, 'Kepez Mesut Başkan'ı, Mesut Başkan da Kepez'i çok özledi... Konyaaltı Tünektepe Teleferik Tesisleri'nde yaşanan üzücü olayın ardından tutuklanarak 59 gündür cezaevinde; ailesinden, sevdiklerinden ve hizmet etmekten onur duyduğu Kepez halkından uzak tutulan Mesut Kocagöz kardeşimiz adaletin tecelli etmesiyle birlikte özgürlüğüne kavuştu. Mesut kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dün olduğu gibi bundan sonra da Antalya'ya ve Kepez'e hizmet etmek için birlikte yol yürümeye devam edeceğiz' ifadellerini kullandı. 

Kaynak: Tayfun Akyatan