Merkez Bankası tarafından yapılan duyuruya göre, 4 Nisan 2024 itibarıyla FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) işlem limitleri yeniden belirlendi. Bu kapsamda, para transferlerindeki limit 100.000 TL'ye, FAST-TR Karekod ile gerçekleştirilecek işyeri ödemelerinde ise 250.000 TL'ye yükseltildi.

Yeni Dönemde Para Transferleri ve İşyeri Ödemelerinde Yükseltilen Limitler

TCMB'nin açıklamasına göre, FAST sisteminin yenilikçi yaklaşımı ve katman servisleri sayesinde, Türkiye'de ödemeler alanında güvenli, hızlı ve kolay ödeme yapma imkanı sunuluyor. Bu sistem, nakit ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif olarak tercih edilmekte ve giderek daha fazla yaygınlaşmaktadır.

Merkez Bankası duyurdu: FAST para transferi limiti yükseltildi

BATEM'in 91. Kuruluş Yıl Dönümü ve Enstitü Emeklilerine Vefa Etkinliği Kutlandı BATEM'in 91. Kuruluş Yıl Dönümü ve Enstitü Emeklilerine Vefa Etkinliği Kutlandı

Kullanıcı Talepleri Doğrultusunda Yapılan Güncelleme

2023 yılında duyurulan FAST sistemine olan ilginin ve kullanıcıların ödeme altyapısına olan talebinin artması üzerine, Merkez Bankası'nın aldığı bu kararla işlem limitleri revize edilmiştir. Böylelikle, kullanıcıların daha büyük miktarlarda hızlı ve güvenli ödeme yapabilmesi sağlanmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi