13 Kasım'da başlayacak olan 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ara tatili, 17 Kasım'da sona erecek. Bu 9 günlük tatil sürecini daha anlamlı kılmak ve çocukların dijital dünyadan uzaklaşarak aileleriyle kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Ailemle Oynuyorum" ve "Ara Tatil Oyun Kitabım" el kitapçıkları hazırlandı.

Antalyalılar Kitap Fuarından Memnun Antalyalılar Kitap Fuarından Memnun

Hazırlanan etkinlikler, çocukların eğitimine, hayata hazırlanmasına ve kültürel değerlerin aktarılmasına oyunun önemli rolünden ilham alınarak planlandı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, okul öncesi öğrencileri için "Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi" içeriği de oluşturdu. Bu içerik, her güne özel bilmece, kitap önerileri, etkinlik önerileri, aile zamanı, doğada geçirilecek zaman dilimi ve günün oyunu gibi öneriler içermektedir.

İlkokul öğrencileri için ise "Bil Bakalım", "Aileyle Masal Okuma", "Gezi Önerileri", "Doğada Vakit", "Dene Yap Etkinlikleri", "Uykudan Önce" gibi önerilerin yer aldığı "Ara Tatil Etkinlik Takvimim" kitapçığı da erişime açıldı.

Bu kitapçıkların paylaşılmasındaki temel amaçlar arasında, öğrencilerin ara tatilde daha iyi bir şekilde dinlenip okula hazırlanmalarına yardımcı olmak, öğrenme motivasyonlarını güçlendirmek, ailelerin planlı kaliteli zaman ayırarak çocuklarını daha iyi anlamalarına ve güvenli etkileşim süreçlerine katkıda bulunmaları bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi