Manavgat’ın Sarılar Mahallesi’nde bir ağılda bulunan 70 oğlaktan 57’si, Rottweiler cinsi köpeklerin saldırısı sonucunda hayatını kaybetti. Ağıl sahibi Mahmut Eski, oğlakların telef olmasının ardından köpeklerin sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Korkunç Manzara

Sabah saatlerinde ağıla gelen Mahmut Eski, oğlakların kanlar içinde yerde yattığını ve bazılarının acı içinde kıvrandığını gördü. Eski’nin ihbarı üzerine olay yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Maddi ve Manevi Zarar

Mahmut Eski’nin kayını olan Orhan Özden, oğlakların maddi değerinin 570 bin lira olduğunu belirtti. Özden, "Bu insanların geçimi, hayalleri bu oğlaklarla birlikte bitti. Bu keçiler 1 hafta içerisinde sütten kesilecek ve süt vermeyecek. Çekilen emekler her şey heba oldu. Köpekler insandan daha değerli. Onlar insanlara hayvanlara saldıracak öldürecek, sen köpeğe bir şey yapamayacaksın. Böyle bir dünya yok” dedi.

Marmaris'te inşaat kazası! 1 işçi ölm*ştü kati rapor bekleniyor Marmaris'te inşaat kazası! 1 işçi ölm*ştü kati rapor bekleniyor

Anaç Keçilerin Acısı

Otlamak için ormana bırakılan anaç keçiler, oğlaklarını emzirmek için geldiklerinde oğlaklarının cansız bedenleriyle karşılaştı. Anaç keçiler, oğlakların bulunduğu ağılın önünden uzun süre ayrılmazken, köpeklerin saldırısından kurtulan bir oğlağın otlamaktan dönen annesini emmesi dikkat çekti.

Köpeklere El Konuldu

Jandarma ve Tarım İlçe Müdürlüğünün çalışmalarını tamamlamasının ardından ağılda bulunan Rottweiler cinsi köpekler, Manavgat Belediyesi Köpek Barınağına götürüldü. Oğlakların sahibi Mahmut Eski, köpeklerin sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi