Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) yönetimi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı 154 ilçede 154 okul projesi kapsamında, merhum Başkan Ahmet Boztaş’ın ismini Manavgat’ta bir Anaokulunda yaşatacak.

Proje Detayları

Deprem bölgesinde sağlık erişimi süresi uzatıldı Deprem bölgesinde sağlık erişimi süresi uzatıldı

MATSO yönetiminin uzun uğraşları sonucunda, Manavgat’a yapılacak olan bir Anaokulun adı, 2021 yılının Mayıs ayında Covid-19’a yakalanarak vefat eden Ahmet Boztaş olacak. Manavgat Milli Egemenlik mahallesinde yapımı devam eden anaokulunda Boztaş’ın ismi yaşatılacak.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı’nın Açıklamaları

Konu ile ilgili MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “Merhum Başkanımız Ahmet Boztaş’ın isminin Manavgat’ta bir okulda yaşatılacak olması onu kaybetmiş olmamızın acısını bir nebzede olsa hafifletecektir. Onun adının yaşayacağı okulun TOBB’un katkılarıyla yapılacak olması MATSO adına gurur verici bir durumdur. MATSO Yönetimi olarak uzun süredir mücadelesini verdiğimiz Boztaş isminin yaşatılması projemizi gerçekleştirmemize katkı sağlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Milli Eğitim Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: MATSO/Bülten