Almanya'da Rus Casusları Oldukları İddiasıyla 2 Kişi Gözaltına Alındı Almanya'da Rus Casusları Oldukları İddiasıyla 2 Kişi Gözaltına Alındı

Hint Okyanusu'ndaki Madagaskar adası, son günlerde Gamane kasırgasının şiddetiyle sarsıldı. Madagaskar'ın kuzeyinde etkili olan bu kasırga, Çarşamba gününden bu yana adanın 7 bölgesini vurdu ve 14 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Yetkililer, kasırganın etkisiyle 6 kişinin boğularak, 5 kişinin ise çöken evlerin altında kalarak hayatını kaybettiğini bildirdi. Toplamda 36 bin 307 kişi etkilendi ve evlerde, yollarda ciddi hasarlar meydana geldi. Şiddetli yağışlar sonucunda ise yollar sular altında kaldı. Tahliye edilen kişi sayısı ise yaklaşık olarak 18 bin 565 olarak açıklandı. Kasırganın vurduğu bölgelerde köylerin merkez ile bağlantısının kesildiği belirtildi. Bölgedeki rüzgarın saatteki hızının 150 kilometreye ulaştığı bildirildi.

Geçmişteki Benzer Felaketler Yaşanmıştı

Geçtiğimiz yıl Madagaskar'ı etkileyen bir diğer kasırga olan Freddy Kasırgası da büyük zarara neden olmuştu. Mozambik ve Malawi'yi de vuran bu kasırgadan bin 434 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Haber Merkezi