Kepez Belediyesi, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayacak yol yapım çalışmalarına bir yenisi daha ekliyor. Şehir hastanesinin bulunduğu Masa Dağı bölgesiyle Antalya Bulvarı ve Batı Çevre Yolu arasında ulaşım sağlayacak olan 35 metrelik imar yolu açılıyor.

Yeni Yollar ve Modern Konutlar

Kepez ilçesinde, mülkiyet sorunları çözülen gecekondu yapılaşmasındaki mahallelerin modern konutlara dönüşümünde imar yollarının açılmasının önemli bir payı var. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün görev yılları içerisinde ilçenin dört bir yanında 865 bin 781 metre uzunluğunda yeni yol yapımı gerçekleştirildi.

Trafik Nefes Alıyor

Kepez Belediyesi, yol yapımında ana arter özelliği taşıyan karayollarını da şehrin ulaşım ağına kazandırdı. Hamza Taş Caddesi ile Varsak bölgesinden yeni bir şehir girişi oluşturan Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi yatırımının yapıldığı Masa Dağı bölgesinde de bulvar büyüklüğünde yol çalışmaları gerçekleştirdi.

Masa Dağı’nın 60 Metrelik Yolu

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesinin ana trafik yükünü kaldıracak olan 60 metrelik imar yolunu açarak, şehrin ulaşım ağına ekledi.

Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi

Kepez Belediyesi, Masa Dağı ile Antalya Bulvarı ve Batı Çevre Yolu arasında ulaşım imkânı sunacak olan 35 metrelik imar yolunu da inşa ediyor. Yolun ilk olarak Masa Dağı ve Antalya Bulvarı arasındaki 3 bin 473 metrelik bölümü açılıyor.

Yeşil Doku Korunuyor

Yargıtay uyardı! Bu hatayı yaparsanız tazminatsız kovulabilirsiniz Yargıtay uyardı! Bu hatayı yaparsanız tazminatsız kovulabilirsiniz

Kepez Belediyesi, Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’nin yapımında mevcut yeşil dokuyu koruyan bir çalışmayı benimsiyor. Cadde güzergâhında kalan zeytin ve diğer ağaçlar sahiplerinin rızasıyla köklerinden sökülerek, nakledildikleri yeşil alanlarda, bulvarlarda yeniden toprakla buluşturuluyor.

Caddenin Yapımında Sona Gelindi

Fen İşleri Müdürlüğü, Göçerler Mahallesi bölümünü tamamladığı caddenin Fatih Mahallesi kısmının yapımında ise sona geldi. Gecekondu yapılarının ve yeşil dokunun tahliye edildiği bu bölümde, dolgu ve tesviye çalışmasıyla yolun zemini oluşturuluyor.

Kepez’in İki Yakası Buluşuyor

Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi tercih edecek olan sürücüler, Masa Dağı bölümünde Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez Caddesi, Mehmet Fatih Gökmen Caddesi ve Ulubatlı Hasan Caddesi’ni kullanarak ilçenin doğu yakasındaki mahallere ve Varsak bölgesine giden Süleyman Demirel Bulvarı’na ulaşabilecek.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten