Kastamonu ilinde, son zamanlarda artan hırsızlık vakaları polisin dikkatini çekti. Şehir merkezinde bulunan 3 farklı iş yerinden gelen hırsızlık ihbarları, polis ekiplerini harekete geçirdi.

A W190569 03

Hırsızlık Şüphelisi Teknik ve Fiziki Takip Sonucu Yakalandı

Polis ekipleri, yapılan incelemeler sonucunda 3 ayrı iş yerinde de aynı şahsın izlerine rastladı. Hırsızlık şüphelisi, kimliği belirsiz bir şekilde kafasına ve ayaklarına market poşeti geçirerek yakalanmamak için çaba gösterdi. Ancak teknik ve fiziki takip sonucunda M.D. isimli şahıs, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi. Mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sahte Altın Şebekesine Büyük Darbe; 50 Milyonluk Operasyon Sahte Altın Şebekesine Büyük Darbe; 50 Milyonluk Operasyon

A W190569 01

İlginç Hırsızlık Anı Güvenlik Kamerasında

Hırsızlık şüphelisinin ilginç yöntemlerle gerçekleştirdiği anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şahsın başına ve ayaklarına geçirdiği market poşetleri ile iş yerine yaklaştığı görülüyor. Bir süre çevreyi gözlemledikten sonra eline aldığı taş ile cep telefonu bayisinin vitrinini kırarak içeri giren şahıs, birçok cep telefonunu alarak olay yerinden kaçıyor.

A W190569 02

Kaynak: İHA