Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Başak Mahallesi'nde yaşanan ve 24 Şubat tarihinde gerçekleşen olayda, 28 yaşındaki ağabeyi Sinan Ş'yi bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Selahattin Ş. (26) hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameye göre, olayın merkezinde, aynı evde yaşayan kardeşler arasında yaşanan bir tartışma bulunuyor. Sanığın, ağabeyinden markete gitmek üzere ekmek almasını istemesiyle başlayan tartışmanın, daha sonra büyüdüğü ve şiddete dönüştüğü belirtiliyor.

İddianamede, Selahattin Ş'nin ağabeyine "Yemek hazır, git ekmek al" dediği, ancak bu isteğin reddedilmesi üzerine çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü ifade ediliyor. Sinan Ş'nin "Ben almam, git sen al" şeklinde karşılık vermesiyle tansiyonun yükseldiği ve sonrasında yaşanan kavgada Selahattin Ş'nin bıçak kullanarak ağabeyini öldürdüğü belirtiliyor.

Kardeş c*nayetinin arkasından 'ekmek almaya kim gitsin kavgası' çıktı

Samsun'da Genç Denizde Kayboldu Samsun'da Genç Denizde Kayboldu

Sanık Ağabeyini Kasten Öldürmekle Suçlanıyo

Selahattin Ş, ağabeyini öldürmekle suçlanarak "kardeşe karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacak. Ancak sanık, iddianamede yer alan suçlamaları reddediyor.

Sanık, savunmasında, bıçağı ilk olarak ağabeyinin kendisine doğru salladığını öne sürerek, "Ağabeyim kavga sırasında bıçağı bana doğru salladı. Bıçağı yere attıktan sonra elime aldım ve korkutmak amacıyla salladım." şeklinde ifadeler kullandı.

Anne, Uyuşturucu Kullanımı İddialarını Reddediyor

Olayın ardından yapılan açıklamalardan biri de anne H.Ş.'den geldi. Anne, çocuklarının uyuşturucu kullandığı iddialarını reddederek, "Oğullarımın bana kötü davranması nedeniyle akrabamın evinde kalıyordum. Sanıktan şikayetçi değilim." şeklinde beyanda bulundu.

Selahattin Ş'nin yargılanmasına gelecek günlerde başlanacak.

Kaynak: AA