IC Enterra Yenilenebilir Enerji, 27-29 Mart tarihleri arasında halka arz edilecek. Şirket, 9 hidroelektrik santrali ile 1 milyar 200 milyon kilovatsaat elektrik üreterek Güneş Enerji Sistemleri yatırımlarını artırmayı hedefliyor.

Halka Arz Detayları

IC Holding'in enerji sektöründeki 25 yıllık deneyimiyle faaliyet gösteren IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arzında talep toplama 27-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Şirketin açıklamasına göre, halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Ak Yatırım Menkul Değerler, İş Yatırım Menkul Değerler ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla halka arz gerçekleştirilecek.

Halka Arz Büyüklüğü ve Dağılımı

Toplam 369 milyon 565 bin 717 lira nominal değere sahip paylardan 226 milyon 986 bin 323 liralık kısmı sermaye artırımı, 142 milyon 579 bin 394 liralık kısmı ise ortak satışı yoluyla halka arz edilecek.

Yüzde 75'i yurtiçi bireysel, yüzde 25'i ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek.

Halka arz fiyatı 10 lira olarak belirlenen IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arz büyüklüğünün yaklaşık 3,7 milyar lira olması bekleniyor.

Payların İşlem Kodu ve İşlem Görme Süreci

Halka arz sonrası paylar Borsa İstanbul'da Yıldız Pazar'da ENTRA koduyla işlem görecek.

Tokat'ta beş dakika arayla iki deprem: Okullar tatil edildi! Bakan'dan açıklama geldi Tokat'ta beş dakika arayla iki deprem: Okullar tatil edildi! Bakan'dan açıklama geldi

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Taşkın Kızılok, yatırımcılara 388 megavat toplam kurulu güce sahip ve 2023'te 9 hidroelektrik santrali ile 1 milyar 200 milyon kilovatsaat düzeyinde elektrik ürettiklerini belirtti.

Kızılok, şirketin, 9 HES ile yıllık enerji ihtiyacını karşıladığını belirterek, Trabzon, Erzincan, Tokat, Mersin ve Giresun'da mevcut HES'in yanı sıra rüzgar ve güneş santrali ile depolamaya yönelik projelerinin bulunduğunu ifade etti.

Yenilenebilir enerjinin arz güvenliğine de vurgu yapan Kızılok, şirketin Türkiye'nin üç ayrı bölgesinde faaliyet gösteren 9 HES ile zengin bir portföye sahip olduğunu ve halka arz gelirinin yeni yatırımlarda kullanılacağını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi