Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Now TV'de İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programına katılarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi.

Hüseyin Baş, AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın "Hakikatleri yüzümüze haykırın" şeklindeki sözlerine cevap vererek, "Bir mitingde 'İsrail ile ticareti durdurun' diye pankart açan insan da hemen derdest edildi. Hakikatler bunlar. Siz Filistin, Filistin dediniz ama buna rağmen İsrail ile ticarete devam ettiniz. Siyasi rant için devletin bütün imkanlarını kullanabiliyorsunuz. Siyasi rantınız için bütün insanların emeğini sömürebiliyorsunuz. Siyasi etik diye bir şey kalmadı" şeklinde konuştu.

Adalet ve Hukuk Eleştirisi

Baş, ayrıca Türkiye'de adalet ve hukukun ciddi sorunlar yaşadığını vurgulayarak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Adalet Mülkün Temelidir' diye bir sözü var. Siz temeli sarstınız, adaleti yok ettiniz ve şimdi, 'bize istediğinizi söyleyin' diyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi

Ekonomik Bakış Açısı ve Emeklilik Maaşları

Genel Başkan Hüseyin Baş, Türkiye'deki ekonomik bakış açısının değişmesi gerektiğini belirterek, "Hükümetin para yok diyerek emeklinin ek zam taleplerini geri çevirmesini de eleştiren Baş, "Bence şu anda emekli maaşının en az 30 - 35 bin lira olması lazım" dedi.

Spor ve Politika İlişkisi Eleştirisi

Ayrıca, Baş, siyasetin spor alanına müdahalesini de eleştirerek, "Hükümet futbola müdahil. Spor kendi alanında, kendi mecrasında akar, futbol oynanır ama Türkiye'de öyle bir şeye dönüştürülüyor ki… İnsanlar patlamaya müsait bomba gibi" dedi.

Kaynak: ANKA