Hatay'ın Antakya ilçesinde Kuzeytepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda darp edilerek hayatını kaybeden Ayhan Kutlu'nun ağabeyi Celal Kutlu, yaklaşık bir buçuk ay önce benzer bir saldırıya uğradığını ifade etti.

A W192646 07 Result

Aileleri: Tutuklanmalarını İstiyoruz

Geçtiğimiz günlerde yaşanan taşlı, sopalı kavgada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Ayhan Kutlu'nun ardından gözler, ağabeyi Celal Kutlu'nun yaşadığı benzer bir olaya çevrildi. Celal Kutlu, kendisine yönelik saldırıya ilişkin, 'Beni 1 buçuk ay önce başımdan ve karnımdan bıçakladılar' dedi. Kardeşinin öldürülmesiyle ilgili ailenin, mahkemece tutuklanmasını istediği 3 kişinin serbest bırakılması üzerine, adalet talepleri daha da arttı.

A W192646 03

'Tehdit Altındayız, Adalet Bekliyoruz'

Celal Kutlu, yaşadığı saldırıyı şu sözlerle anlattı: '1 buçuk ay önce aynı kişiler bana da saldırdı. Yine aynı kişiler kardeşim Ayhan Kutlu’ya pusu kurup taşla ve sopayla döverek öldürdüler. Beni 1 buçuk ay önce başımdan ve karnımdan bıçakladılar. Ben aynı kişiler tarafından 3 defa bıçaklandım. Bizim can güvenliğimiz yok. Önceden de şikayette bulundum. Her zaman tehdit ediyorlar, acımız çok taze. Bize saldıran ailede serbest kalan 3 kişi var. Beni bıçakladıkları zaman o ailenin büyük oğlu burada değildi. Onu Arabistan'dan çağırıp kardeşime pusu kurdular. Bu olayların olmamasını istiyoruz. Bu adamların dışarıda olmamalarını istiyoruz. Adalete güveniyoruz ve sığınıyoruz.'

Kuşadası'nda kaza numarasını kimse yutmayınca genç kadın ayağa kalktı Kuşadası'nda kaza numarasını kimse yutmayınca genç kadın ayağa kalktı

Hatay İskenderun semalarında tanımlanamayan 3 cisim görüldü Hatay İskenderun semalarında tanımlanamayan 3 cisim görüldü

A W192646 01

'Adalet Tecelli Etmeli'

Mahkemece serbest bırakılan 3 kişinin de tutuklanmasını istediklerini belirten Kutlu, 'Kardeşimi öldüren aileyle husumetimiz yok. Mahallede olan ufak tartışmalar oldu. Kardeşimi öldüren komşumuzdu. Komşularımız kendilerini üstün görüyorlar. Onlar kardeşime gaddarca ve vahşice pusu kurup öldürdüler. Bu şekilde ölmesini hazmediyorum. Ailecek içimiz parçalandı. Ne yapacağımızı ve ne düşüneceğimizi bilmiyoruz. Önce Allah’ın adaletine sonra da devletimizin adaletine güveniyoruz. Bu tür insanların dışarıda gezmeleri mahallemiz ve insanlar için tehlikelidir. Bu olay kardeşimin başına gelmeseydi, başka kişilerin başına gelecekti. Çünkü bunlar insan değil ve bunlar cani. Bu aileyle aramızda hiçbir şey yok. Değecek hiçbir şey olmadı, olsaydı üzülmezdik. O aileden 2 kişi tutuklandı ama diğerleri serbest kaldı. Onların tutuklanmalarını istiyorum. Onlar hala dışarda geziyorlar. İnsanların deyimine göre kendilerini haklı göstererek insanlara anlatıyorlar. Onların tutuklanmalarını istiyoruz. Ben adalete güveniyorum. Ben Allah’ın adaletine güveniyorum. Adalet tecelli edecek. Bunların dışarıda gezmeleri, insanlar ve çocuklar için tehdit oluyor' şeklinde konuştu.

A W192646 06 Result

Hatay'da Jandarma ekipleri yaralı yavru kartalı kurtardı Hatay'da Jandarma ekipleri yaralı yavru kartalı kurtardı

Kaynak: İHA