Ha gayret Başkan!

Özel bir hastanenin organ nakli merkezinde çalışan Prof. Dr. Alper Demirbaş, sosyal medya hesabında korona tedavisi için 17 Ağustos’tan beri hastanede yatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konusunda açıklamalarda bulundu

Ha gayret Başkan!

Ha gayret Başkan!

Prof. Dr. Alper Demirbaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Başkan Böcek’in tedavisinde katkı sağlayan tüm hekim ve hemşirelerin özverili çalışmalarıyla Böcek’in son derece olumlu bir iyileşme döneminde olduğunu söyledi. Demirbaş, “Antalya Büyükşehir Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in bilinci tamamen yerindedir. Akciğerlerindeki enfeksiyonu devam etmekte olup kontrol altındadır. Trakeostomisi (solunum borusundaki delik) ile solunum makinesine bağlıdır ve solunum makinesi ihtiyacı devam etmektedir. Uzun suredir yoğun bakımda olması ve geçirdiği diğer enfeksiyonlar nedeniyle oluşan kas güçsüzlüğü nedeniyle solunum kaslarının henüz yeterince güçlenememesi dolayısıyla, solunum makinesinden henüz ayrılamamıştır. Kas güçlendirilmesi amacıyla fizik tedavi uygulanmakta olup kol ve bacak hareketleri giderek düzelmektedir” dedi.

“İNANCIM O Kİ AYRILACAK”

Demirbaş, aynı zamanda yaptığı paylaşımda, “İnancım odur ki bir süre sonra tamamen solunum makinesinden ayrılabilecek ve belli bir fizik tedavi döneminden sonra normal yaşantısına dönebilecektir. Kuskusuz yoğun bakımda yatan her hastada kısa sürede olumsuz değişiklikler görülebilmektedir. Böyle bir gelişme ile karşılaşmayacağımızı umuyorum” dedi. Demirbaş, “Böcek'in durumuyla ilgili gelişmeler üyesi olduğu partinin en üst düzeyiyle sürekli olarak paylaşılmakta” notunu da paylaşımına ekledi.

Songül BAŞKAYA


Yorum Yap