Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin 9 Mayıs 2017'de Antalya'nın Finike ilçesine bağlı Kızılcık Yaylası’ndaki evlerinde öldürülmelerinin üzerinden 7 yıl geçti. 7. Ölüm yıldönümünde Büyüknohutçu çifti Muratpaşa Andızlı Mezarlığı’nda mezarları başında 9 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 13.00’de anma programıyla anılacak. Akşam saat 19.00’da ise Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi’nde belgesel gösterimi, konuşmalar ve dinleti ile Büyüknohutçu çifti anılacak.

7 yıldır adalet aranıyor: Fail hala yargılanmadı

7 YILDIR GERÇEK FAİLLER ARANIYOR

Canice işlenen cinayetin üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen olayın azmettiricisi hala yargılanmadı. Cinayet olayının öncesinde çiftin evinde yangın çıktığı ardından da Ali Yamuç isimli kişi tarafından çiftin katledildiği anlaşılmıştı. Katil zanlısı Ali Yamuç’un 20 Eylül 2017’de intihar ettiği ileri sürülmüştü. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

7 yıldır adalet aranıyor: Fail hala yargılanmadı

Yüksel Sarı çevreci Büyüknohutçu çiftine adanmış 'Cennetin Kanı' romanını yayınladı Yüksel Sarı çevreci Büyüknohutçu çiftine adanmış 'Cennetin Kanı' romanını yayınladı

GERÇEK FAİLLER HALA YOK 

Büyüknohutçu çiftinin kızı Emine Büyüknohutçu, hukuki yollara başvurarak dava sürecini yürütse de cinayetin azmettiricisi bir türlü yargılanmadı. Büyüknohutçu çiftini katleden ve bir süre sonra cezaevinde intihar ettiği iddia edilen Ali Yamuç’un davaya konu mermer ocağında bir kişi tarafından azmettirildiği ve para teklif edildiği kayıtlara geçmiş olsa da olayın gerçek failleri 7 yıldan yakalanmadı. 

Büyüknohutçu: Umutsuzluğa kapılmak gibi bir lüksümüz yok Büyüknohutçu: Umutsuzluğa kapılmak gibi bir lüksümüz yok

7 yıldır adalet aranıyor: Fail hala yargılanmadı7 yıldır adalet aranıyor: Fail hala yargılanmadı

Kaynak: Tayfun Akyatan