ALTIN KANATLAR kayıtlara başladı

Uçak bakım teknisyenliği ve kabin hizmetleri alanları mevcut olan ve mezunları istihdam açığı bulunan havacılık sektöründe işe başlayan Özel Altın Kanatlar Havacılık Meslek Lisesi’nin 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı. Okulun bursluluk sınavı ise 7-8 Mart tarihlerinde yapılacak.

ALTIN KANATLAR  kayıtlara başladı

ALTIN KANATLAR kayıtlara başladı

Antalya’nın ilk ve tek özel havacılık meslek lisesi olma özelliğini taşıyan Özel Antalya Altın Kanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi, 4 yıllık başarılı bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktı.Okul Müdürü Dinçer Öz, ülkenin ve dünyanın en hızlı gelişmekte olan havacılık sektörüne kalifiye personel yetiştirmek amacıyla açılan okuldan mezun olan öğrencilerin istihdam açığı bulunan havacılık sektöründe çalışma hayatına başladıklarını söyledi. Altın kanatlar Havacılık Lisesi’nde uçak bakım teknisyenliği ve kabin hizmetleri alanlarının mevcut olduğunu hatırlatan Öz, “Okulumuz öğrencilerinin staj işlemlerini anlaşmalı olduğumuz havayolu şirketlerinde yaptırmaktayız. 4 yıllık lise eğitiminin ardından uçak bakım teknisyeni ve kabin hizmetleri memuru olarak mezun olan öğrencilerimiz istihdam açığı bulunmakta olan havacılık sektöründe çalışma hayatına başlayabilmektedirler” diye konuştu.

BURSLULUK SINAVI 7-8 MART’TA

Dinçer Öz, 1 Ocak tarihi itibari ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtları başlayan okulun, 7-8 Mart tarihlerinde bursluluk sınavının yapılacağını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Yükseköğrenime devam etmek isteyen öğrencilerimiz için 18 kişilik sınıflarda hafta içi etütleri, hafta sonu kursları,aktif ve işlevsel eğitim koçluğu uygulamaları ile yoğun bir hazırlık programı uyguluyoruz. Aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetler, spor aktiviteleri, yurt içi ve yurt dışı gezileri ile hem havacılık sektörü ile ilgili faaliyetler planlanmakta hem de öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunulmaktadır.1 Ocak tarihi itibari ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtları başlayan okulumuzun, 7-8 Mart tarihlerinde bursluluk sınavı yapılacaktır. Değerli velilerimizin hem erken kayıt avantajlarından faydalanmasını hem de bursluluk sınavı ile burs kazanma şansını değerlendirmelerini bekliyoruz.” Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap