Engeller ortadan kalkmalı!

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden birinin engelli vatandaşlarına sağladığı fiziki ve sosyal imkânlar olduğunu kaydetti.

Engeller ortadan kalkmalı!

Engeller ortadan kalkmalı!

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, ülkemizdeki engelli nüfusunun,toplam nüfusun yaklaşık yüzde 12’sine karşılık geldiğini hatırlattı. Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklama yapanDüzen, gerek devlet gerekse millet olarak hepimizin öncelikli görevinin, engelli vatandaşlarımıza insanca yaşam şartları hazırlamak ve karşıya karşıya bulundukları engelleri ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı.

Engelli hakları söz konusu olduğunda iki önemli ismi anmadan geçmenin mümkün olmadığını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, bunlardan birinin Sultan Abdulhamit Han, diğerinin ise Necmettin Erbakan olduğunu söyledi. Düzen, “Abdulhamit Han Osmanlı devletinde ilk engelliler okulunu açmış ve engelli öğrencilerin eğitimine özel önem vermiştir. 54. Hükümet Başbakanı Merhum Necmettin Erbakan ise Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başbakanlığı’nın kurulması, kamudaki engelli araç ve gereçlerinin gelir durumuna bakılmaksızın Sosyal Dayanışma Fonu’ndan ihtiyaç sahiplerine verilmesi gibi birçok ilke imza atmıştı. Bugün Saadet Partisi olarak bizimde en önemli önceliğimiz engellilerimizin insanca yaşama şartlarına kavuşturulmasıdır. Bunun için her fırsat ve platformda, bu özel vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin takipçisi olacağımızı belirtiyor bu vesileyle engelsiz bir Türkiye temennisiyle bütün vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi. Haber Merkezi


Yorum Yap