Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Denizli İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Denizli Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin kazanılması durumunda Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum'a verdiği motosiklet alma sözünü tuttu. Özel, motosikletin anahtarını Horzum'a teslim etti.

G M F A2Te Wg A A0 C By

Muratpaşa’da Başkanlık yarışı 2'ye düştü Muratpaşa’da Başkanlık yarışı 2'ye düştü

Özel'den Açıklamalar: 'Her Seçimin Kendine Özgü Hikayesi Var'

Motosikletin anahtarını teslim etmeden önce konuşan Özel, 'Her seçimin kendine özgü bir hikayesi vardır. Bu seçimin en renkli hikayesi Denizli'de Denizliler tarafından yazıldı. Her iki başkan da benim yakın dostlarım, siyaset yaptığımız arkadaşlar. Hatta kurultayda kendi memleketim Manisa'nın tam desteğini aldıktan sonra ilk destek Denizli'den gelmişti. İl başkanımız, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, belediye başkanları tam destek verdiler, 'hemşehrimizin arkasındayız' dediler. O süreçte buraya geldik devamında da koca bir değişim sürecini birlikte yönettik. O süreçte başarılı olduk' şeklinde konuştu.

G M F A2T Z X Y A A V Da B

'Helal Olsun'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu adaylaştırma sürecini de anlatan Özel, 'Kampanya sürecinde Ali Osman Horzum başkanımızla bir araya geldiğimizde büyükşehiri almak ve kırmızı bir motor olmak üzere iki hayali olduğunu söyledi. Ben de 'büyükşehiri al, motoru almak bizden. Motor benim şahsi hediyem olsun' dedim. ‘Söz mü’ dedi, söz dedim. ‘Kırmızı olacak ama’ dedi. Olur dedik. Sonra olay aramızda böyle bir ödül, iddia gibi kaldı. Seçim akşamı biz bütün Türkiye’den sonuç alıyoruz. Gökhan Başkanım Kilis’i aldık diye haberi verdikten hemen sonra altın sandıklara bakmak istiyoruz. Herkes altın sandıkları yani o ille ilgili en hızlı sonucu verecek sandıklara bakarken ben de sayın başkanımı aradım. Dedim ki ‘başkanım altın sandıkları biraz hızlı girer miyiz, Denizli’den gelen haberler iyi. İyi, iyi alıyoruz Denizli’yi dedi. Aman dedim gevşemeyelim, sandıkları girelim. Tamam mı başkanım, ‘tamam’ dedi. Tam kapatıyorum. ‘Başkanım benim de bir talebim olabilir mi’ dedi. Ben de tamam, nedir talebin dedim. ‘Benim motor 300 cc. olabilir mi’ dedi. Öyle olunca helal olsun, araştırdık. İstediği marka, model ve renk Sivas’ta varmış. Sivas’tan bulundu, getirildi, kendisine teslim edildi. Ücretini Manisa İş Bankası Şubesi’nden yatırdık. Ankara'dan yatınca 'partiden mi aldırdı' derler. O hediyeyi takdim etmek üzere buradayız' şeklinde konuştu.

Özel, Motosikletle Büyükşehir'e Geçti

Konuşmasının ardından Özel, motorun anahtarını CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’a teslim etti. Ardından, İl Başkanı Horzum'un idaresindeki kırmızı motorla Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne geçti.

Özgür Özel: Denizli ittifakı Türkiye ittifakı kazandı Özgür Özel: Denizli ittifakı Türkiye ittifakı kazandı

Kaynak: Haber Merkezi