‘Yönümüz üretim ve istihdam olmalı’

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, “Seçim sürecinin demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasını önemsiyoruz, yönümüz ekonomi, hedefimiz istihdam ve üretim olmalı” dedi.

‘Yönümüz üretim  ve istihdam olmalı’

‘Yönümüz üretim ve istihdam olmalı’

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra kapsamlı hukuki ve ekonomik yapısal dönüşüm reformlarının hızla başlamasını beklediklerini kaydeden BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, “İş dünyası olarak, ülkemizde yapılan yerel seçimlerin neticelenmiş olmasını ekonomiye yansımaları adına çok olumlu buluyoruz” diye konuştu.

Seçim sürecinin neticelendirilmiş olmasının onur ve vicdan duygusunu güçlendirmiş olduğunu dile getiren Erdoğan, “Ekonomik ve siyasal istikrara duyulan güveni arttırmıştır. Enflasyonun yüzde 19.7, işsizlik oranının yüzde 14.7’ye çıktığı, milli paramızın değer kaybetmeye devam ettiği bir ortamda tüketici ve yatırımcı güvenini korumak hayati bir mesele haline gelmiştir” dedi. Seçim sürecinin sonuçlandırılmış olmasını değerlendiren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; “Milli birlik ve beraberliği güçlendirerek siyasi kutuplaşmayı önleyecek yapıcı ve demokratik bir olgunluğun gösterilmesi adına gelinen noktayı önemsiyoruz. Seçim sürecinin demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasını önemsiyoruz, yönümüz ekonomi, hedefimiz istihdam ve üretim olmalı. Türkiye’nin geleceği için her türlü siyasi amacı bir tarafa bırakarak, bu kaygılarımızı gideren tüm yetkililere teşekkür ediyor, yapısal, hukuki ve mali reformları başlatmaya davet ediyoruz.” (Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap