8. Türk-Alman Ekonomi Günü için yapılan açıklamaya göre, etkinlik katılımcıları, bu yıl 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 09.00'da Düsseldorf Congress Center'da bir araya gelecekler.

Etkinlik Detayları

Etkinlikte Almanya, Türkiye ve Avrupa’dan iş ve siyaset dünyasının değerli konuşmacıları, Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik fırsatlar, yeşil enerjinin geleceği, yapay zeka dünyasındaki gelişmeler ve şirketlerde sosyal sorumluluk ve ekonomi konularında görüşlerini paylaşacaklar.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, 8. Türk-Alman Ekonomi Günü'nde yapacak olduğu konuşma merak ediliyor.

Program Akışı

  • 09:00 – 10:00: Giriş
  • 10:00 – 11:30: Açılış Konuşmaları
  • 11:30 – 12:00: Kahve Molası
  • 12:00 – 13:15: Yeşil Geleceğin Temelleri: Enerji Vizyonu
  • 13:15 – 14:30: Öğle Yemeği/Kahve Molası
  • 14:30 – 15:45: Yapay Zeka ve İş Dünyası
  • 15:45 – 17:00: İş Dünyasında Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Ekonomi

Konuşmacılar

Etkinlikte konuşma yapacak isimler arasında Aziz Sarıyar (ATİAD Yönetim Kurulu Başkanı), Hendrik Wüst (Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı), Dr. Stephan Keller (Düsseldorf Büyükşehir Belediye Başkanı), Mehmet Şimşek (T.C. Maliye Bakanı), Christian Lindner (Almanya Federal Maliye Bakanı), Akif Çağatay Kılıç (T.C. Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı), Ahmet Başar Şen (T.C. Almanya Berlin Büyükelçisi), Bijan Dijr-Sarai (FDP Genel Sekreteri), Jens Spahn (Almanya Federal Meclisi Üyesi).

Hakkı Karacaoğlan (KRC ENERJİ Danışmanlık ve Ticaret GmbH Genel Müdürü ve CEO’su), Michael Roling (Henkel Endüstriyel Çözümler Kurumsal Direktörü), Abdullah Atalay (Mensis Enerji Kurucusu), Prof. Dr. Harr Hoster (Duisburg Üniversitesi Enerji Teknolojisi Profesörü ve Yakıt Hücre Teknolojileri Merkezi (ZBT) Bilimsel Direktörü), Osman Çotuker (Kontrolmatik Teknoloji Avrupa İş Geliştirme Başkanı), Patrick Dinger (Opel Almanya Genel Direktörü)

Yabancılar kaçıyor: Konut alımlarında yüzde 50 düşüş! Yabancılar kaçıyor: Konut alımlarında yüzde 50 düşüş!

Demet Karaca (Posting Boost GmbH Kurucusu), Dr. Christian Temath (KI-NRW Genel Müdürü), Esma Gülten (Gizil GmbH Kurucusu ve CEO’su), Sanem O’Sullivan (Deutsche Bank AG Nakit Yönetimi Ürün Teknolojisi ve Uygulama Yöneticisi, Geliştirme Direktörü), Prof. Dr. Şahin Albayrak (DAI Labor Kurucusu ve CEO’su, Berlin Teknik Üniversitesi Profesörü), Prof. Dr. Erdal Kayacan (Paderborn Üniversitesi Profesörü ve Automatic Control Group (RAT) Başkanı).

Merve Navruz, Dr. Ali Ercan Özgür (İhtiyaç Haritası ve INOGAR Kooperatifi Kurucu Ortağı), Enes Ün (ADİDAS Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Sosyal ve Çevresel İşler Direktörü), Mert Fırat (UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi, İhtiyaç Haritası ve INOGAR Kooperatifi Kurucu Ortağı), Burkard F.M. Schemmel (Maersk – Kuzey Avrupa Satış Müdürü) Bernd Grube (Robert Bosch GmbH’de İnsan Kaynakları Sorumlu Başkan Yardımcısı) önemli isimler yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi