Kepez Sosyal Yardım Merkezi açıldı

Kepez Belediyesi’nin sosyal yardım hizmetlerini aynı çatı altında toplayacak örnek projesi ‘Sosyal Yardım Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kepez Sosyal Yardım Merkezi açıldı

Kepez Sosyal Yardım Merkezi açıldı

Kepez Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, törende yaptığı konuşmada Kepez Belediyesi’nin sadece yatırımlar ve hizmetler  yapan değil, aynı zamanda hemşehrilerine de sosyal yardımlaşma dayanışma konusunda da örnek bir belediye olduğunu söyledi. Kepez Belediyesi olarak yaz, kış yardım çalışmalarını sürdüklerini ve her daim hemşehrilerine ihtiyaçları noktasında yardımlar yaptıklarına değinen Başkan Tütüncü, “Biz bu yardımların, tanıtımların reklamında hiç olmadık. 10 yıldır, ihtiyaç sahiplerini arayan bulan, ihtiyaçlarını gideren bir belediye olduk. Gönül belediyeciliği uygulamasını hemşehrilerimize sağladık. Bundan sonra da, ihtiyaç sahiplerine yakın durmaya ve kaliteli hizmetler üretmeye devam edeceğiz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ anlayışını sosyal anlayış merkezine yerleştirmiş peygamberin ümmetindeniz. “ dedi.

SOSYAL YARDIMLAR KURUMSALLAŞIYOR 

Sosyal Yardımlaşma Merkezi ile sosyal yardım hizmetlerini tek bir çatı altında topladıklarını bildiren Tütüncü, “Kepez’e eserlerin en güzeli, hizmetlerin en güzeli yakışır dedik ve hizmetlerin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu merkez sosyal yardım projelerinin de önemli bir merkezi olacak. KEDAP da bu bina da hizmet verecek. Artık kullanılmış eşyaların geri dönüşümü değil,  ihtiyaç sahiplerimize bu binada her şeyin yenisini ulaştıracağız. Sıfır eşyaların ulaştırılacağı  bir merkez kazanmış olduk. Burada yardım yapılacak malzemelerin stoklanması, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması değil, burada çok amaçlı bir de salonda var. Düğün yapmak isteyen bütün hemşehrilerimiz kına gecelerinden eğlencelerine bu salonda yapabilecekler. Biz her zaman hemşehrilerimizin  yanında olacağız. Bizde ‘Rabbimizin yardım eli olabilir miyiz?’ diye düşündük ve Cenab-ı Allah’ın yardımlarını hemşehrilerimize ulaştıralım istedik. Son derece modern, son derece güzel bir tesisi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk“ diye konuştu.(Haber Merkezi)

 

 


yorum-resim

Nazlı mutlu 4 Ağustos 2019

ELAZIĞ 10 15 SENEDİR KURBAN KESEMİYORUM KOCAMAN EMEKLİ MAAŞİNİN TAMAMİN BORCA GİDİYOR KİRAYI V. PAZARA PARA YOK ELEKTİRİK ŞU VE SAYIN KREDİ KARTI VE KREDİDEN ARTIK SINIRI AŞTI İCRASI EĞER VARSA HAPSİ BEKLİYOR EŞİM KAÇ DEFA BAŞ VURDUM EŞİM HASTA 64 YAŞINDA DAHA YENİ İKİ AY HASTANEDE YATTC YENİ ÇIKTI BAYRAMINIZ VE SOSYAL YARDIMINIZ MÜBAREK OLSUN EFENDİLER BANA SURİYELİ OLMAYANA FAYDASI OLMADIKÇA SONRA NEYE YARAR 06566163795 TEOMAN PAŞA MAHALLESİ 2221 SOKAK NO 7 DAİRE 5 KEPEZ

Yorum Yap