Bursa'da Eski Eşi Tarafından Bıçaklanan Kadın Yardım İstedi Bursa'da Eski Eşi Tarafından Bıçaklanan Kadın Yardım İstedi

Malatyalı milli modern pentatlon sporcusu İrem Su Kocaoğlan, Ankara'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 3. Ayak Modern Pentatlon Milli Takım seçmelerinde başarılı bir performans sergileyerek İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.

Zorlu Süreçten Geçti

Modern Pentatlon Milli Takım Antrenörü Rüstem Pelit, İrem Su'nun sakatlıkla mücadele ettiği bir dönemden geçtiğini ve başarılı bir derece elde etmek için büyük çaba harcadıklarını belirtti. Pelit, 'Ocak ayından beri sakatlıkla mücadele ediyordu. Şu anki yaptığımız derecenin üstünde bir derece yapmamız gerekiyordu. Malatya’da kötü günler yaşadık halen izlerini üstümüzden atamadık. Bununda bir etkisi var ama bunu bahane olarak saymamak gerekiyor. Biz önümüze bakıp daha iyi derecelerle ülkemizi dünyada modern pentatlon branşında temsil etmemiz gerekiyor' dedi.

İrem Su Kocaoğlan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hazır

Duygularını Paylaştı

İrem Su Kocaoğlan, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandığı için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ancak daha çok çalışması gerektiğinin farkında olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Spor Genel Müdürü ve Federasyon Başkanı Dr. Veli Ozan Çakır'a teşekkür etti.

İrem Su Kocaoğlan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hazır

Vefa Borcu

Kocaoğlan, 6 Şubat depremlerinde tüm malzemelerinin enkaz altında kaldığını da ifade ederek, bu zorlu süreci nasıl aştığını anlattı. ‘Depremden sonra Ankara’ya gittik. Rüstem hocamla ben ve arkadaşlarımın tüm malzemelerini tamamladılar. Spor Genel Müdürümüz bana şunu söyledi, ‘Her şey yerine gelir siz yeter ki iyi olun bizler devlet olarak yanınızdayız’. İşte o gün benim hayatımın dönüm noktasıydı ve ben bu bilinçle çalışmaya devam ettim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bizlere bu anlamda sporun içinden gelen bilinçli başkan yada yöneticileri verdiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Rüstem hocamla beraber Spor Genel Müdürümüz Veli Ozan Çakır’a ve devletime vefa borcum var. Bunu başarımla ödemek istiyorum İnşallah. Güzel derece yaparak Cumhurbaşkanımızın karşısına çıkacağım’ şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA