Antalya polisi bayrama hazır

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda alınacak trafik önlemleri için çalışmalarını başlattı. Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Antalya'da günlük 1 helikopter, 100 ekip, 18 şahin timi ve 40 yaya devriye ekibi ile günlük olarak hizmet verileceğini açıkladı.

Antalya polisi bayrama hazır

Antalya polisi bayrama hazır

 

 

 


 

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Kurban Bayramında vatandaşların huzur içinde tatil geçirmeleri için şehir içi ve şehir dışı trafik birimleri tarafından 24 saat esasına göre çalışılacağını söyledi Antalya'da 1 helikopter, 100 ekip, 18 şahin timi ve 40 yaya devriye ekibi ile günlük hizmet vereceğini söyleyen Şengül, 9 gün boyunca 1105 ekip, 169 şahin görevlisi ve 102 yaya görevlisiyle toplam 3 bin 349 personelle tedbir alacaklarını aktardı. Şengül, ayrıca polis ekiplerinin sürücülerin sıklıkla yaptığı kural ihlallerinden emniyet kemeri, aşırı hız, araç kullanırken cep telefonu kullanımının önlenmesi için uygulamalara ağırlık verileceğini belirtti.

 

BAYRAM ÖNCESİ TEDBİRLER

 

9 günlük resmi tatilin ve Kurban Bayramının etkisiyle Antalya'ya çok büyük ziyaretçi akını olacağını söyleyen Nurettin Şengül, "Bayram öncesinde giriş trafiğine yönelik tedbirleri planlamaya çalıştık. Malum ilimize giriş yolları dağlık, uçurum ve virajlı yollar. Burada ekiplerimiz vatandaşların tamamını durdurup, gidecekleri yol kesimlerinin tehlikeli olduğuna yönelik uyarılarda bulunulacak. AVM ve mezarlık önlerinde yoğun önlem alacağız. Otogarlarımız, otobüslerin toplu taşıma araçlarının bulunduğu yerler yine en büyük hedeflerimiz arasında. Burada otobüslerde sürücülerimizi uyarıyoruz, vatandaşlarımızı da sürücüyü denetlemesi konusunda uyarıyoruz. Emniyet kemerleri takılı değilse yolculuk boyunca bunu takmalarını istiyoruz" dedi.(DHA)

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap