40 yıl bekledik ve oldu; şimdi arkasında duralım

Turizmci Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasına sektörün önemli isimlerinden olan Hüseyin Baraner’den destek geldi. Baraner, “Madem 40 yıldır ‘sektörden biri atansın’ diye söyleyip duruyorduk, o zaman tüm sektör olarak Mehmet Ersoy’un arkasında durmalıyız“ dedi.

40 yıl bekledik ve oldu;  şimdi arkasında duralım

40 yıl bekledik ve oldu; şimdi arkasında duralım


 

 Türkiye’nin önemli turizmcilerinden olan AllAnatolia Genel Müdürü Hüseyin Baraner, Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasının turizm sektörü için çok sevindirici olduğunu söyledi. Baraner, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy destek olunmasını gerektiğini belirterek, “

Şimdi bize düşen görev şudur; madem 40 yıldır ‘sektörden biri atansın’ diye söyleyip duruyorduk, o zaman tüm sektör olarak Mehmet Ersoy’un arkasında durmalıyız. Sektörün gücünü yeni sistemde hem yeni kabineye, hem de tüm yeni kurulan kurum ve yapılara ilk günden itibaren hissettirmeliyiz.

Sektörümüzden Turizm Bakanı atanması ülkemizde gelenek haline gelmelidir” dedi.

 

ÇALIŞKAN VE VİZYONER

Mehmet Ersoy’u 1986 yılında Bodrum’da tanıdığını hatırlatan Baraner, ”Çalışkan ve vizyoner olduğunu zaten yarattığı ETS ve Maxxroyal markalarında görebilirsiniz. Düzenlediğim bazı önemli etkinliklere kendisini konuşmacı olarak bir özel sebepten dolayı hep davet etmişimdir. Müşteri sayısı ile değil, kalite ve fiyat ile büyüme stratejisini Türkiye’de bizzat uygulayan en etkin kişi olmasıdır. Sektörümüzdeki en zor denilen yolu ve stratejiyi seçerek eşsiz yüksek hizmeti en tepe müşteriye sunarak en yüksek fiyata rağmen otellerini doldurması ve yüzbinlerce, milyonlarca yerli ve uluslararası müşterilerini memnun kılma çabalarını her zaman takdir etmiş ve desteklemişimdir” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ

 

MEHMET ERSOY KİMDİR?

1968 doğumlu Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibidir. Alman Lisesi mezunu olan Ersoy, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdikten sonra ilk olarak ETS Tur’u kurdu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde etkili oldu.

 


Yorum Yap