Balkanlar, tarih boyunca birçok medeniyetin izlerini taşıyan, zengin kültürü ve tarihiyle öne çıkan bir coğrafyadır. Ancak, bu topraklar sadece geçmişteki savaşlar ve çatışmalarla değil, aynı zamanda kahramanlık hikayeleriyle de doludur. Balkanlar'ın kahramanları, direniş ruhuyla, cesaretiyle ve vatan sevgisiyle dolup taşan karakterleriyle unutulmaz izler bırakmıştır.

Göç etmek zorunda kalan her bir kandaşımın yüreğindeki sızıyla yola devam ettiği nice Ata topraklarını geride bıraktığı bir dönemin eseridir Balkan göçü. Devletin idaresinin zayıfladığı ve toprak bütünlüğünü koruyamadığı dönemdir. Yedi milletin acısıdır Balkan. Her bir Balkanlının içinde kalan o sözdür ki 'hani olur ya gider isek dünya gözüyle bu toprakları bir daha görememekte vardır' belki topraktan göç etmek zorunda kaldık lakin o dağlardan gelen şarkı halen içimizde ruhumuzda çalmaya devam etti. Şahtan dervişten değil ki inancımız Ata toprağından gelir ilhamımız. Davadan yasadan değildir yaptığımız, gönl-ü mirastan gelir sevdamız!

Bilinsin ki halen Türk olduğunu bilmeden yaşayan milyonlarca Kandaşımın yaşadığı nice balkan ülkelerinde soy devam etmektedir! Anadolu’dan geçen kervan gibi geçtiğimiz izimizi bıraktığımız Balkanlar Rumeli halen kandaşlarımızın nefesiyle ısınmaktadır. Türk kökenini çok uzaklarda aramaktansa yakın olanı bilmeyi tercih ederim!

Kandaşım olandan bilirim ben gündüzü, Fikr-i mülkiyetçiden uzak durmak her daim tercihim oldu!