Depresyon Belirtileri: Kendinizi Tanıyın ve Tehlikeyi Önleyin Depresyon Belirtileri: Kendinizi Tanıyın ve Tehlikeyi Önleyin

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mustafa Tümtürk, yaşlanma belirtileriyle baş etmek isteyenlere umut ışığı olacak olan eksozom kök hücre tedavisine başladıklarını açıkladı. Göbek bağından gençleşmeyi vaat eden bu tedavi yöntemi, cilt lekelerinden saç dökülmesine kadar geniş bir yelpazedeki problemleri hedefliyor.

Eksozom Tedavisi Nedir?

Dr. Tümtürk, yaptığı açıklamada, eksozom kök hücre tedavisinin kordon dokusundaki mezenkimal kök hücrelerden elde edilen partiküllerin laboratuvar ortamında üretilip soğuk zincir şartlarında klinik ortama getirilmesiyle gerçekleştirildiğini belirtti. Bu partiküllerin cilde enjekte edildiğinde ise yaşlanma belirtilerini azaltma, akne izi, leke ve yara izlerini giderme, atopik egzama ve saç dökülmesini engelleme gibi etkiler sağladığını ifade etti.

Dermatolog Tümtürk, tedavinin Türkiye'ye son birkaç yıl içinde geldiğini ve özellikli laboratuvarlarda homojen süspansiyon olarak steril şekilde üretilen bir ürün olduğunu vurgulayarak, 'Bu yöntem, yaşlanma sürecini yavaşlatan ve cilde doğal bir gençlik kazandıran etkili bir kök hücre tedavisidir. Hedef bölgeye tek seans olarak uygulanması ve işlem süresinin 30 dakika gibi kısa bir süre olması nedeniyle tercih sebebidir' dedi.

Soğuklarda cilt kaşıntılarına dikkat! Uyuz olabilir Soğuklarda cilt kaşıntılarına dikkat! Uyuz olabilir

Kaynak: İHA