Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından Adana'nın Kuzey ilçelerinde etkili olan şiddetli yağışlar, bölgede su taşkınlarına yol açtı. Kozan ilçesine bağlı Göller bölgesinde ve Feke Tapan Mahallesi'nde yoğun yağışlar sonucu su birikintileri oluştu ve su taşkınları yaşandı. Özellikle yayla evlerinin bulunduğu Göller bölgesinde sular yükseldi, vatandaşlar endişeli bir şekilde evlerini korumaya çalıştı.

Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın

Aw196744 01 (1)

Saimbeyli Yine Yağışın Etkisi Altında

Geçtiğimiz yıl 4 öğretmenin hayatını kaybettiği kaya düşmesi faciasının yaşandığı Saimbeyli ilçesinde, yağışlar nedeniyle yeni bir tehlike ortaya çıktı. Yağışlar sonrasında yola kaya düşmesiyle birlikte bölgede ulaşım aksadı, yetkililer olay yerine intikal ederek önlem almaya başladı.

Karayolları Ekipleri Çalışmalarını Sürdürüyor

Şiddetli yağışların yol açtığı olumsuz etkileri minimize etmek için karayolları ekipleri bölgede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yolların temizlenmesi ve güvenli hale getirilmesi için ekiplerin titizlikle çalıştığı belirtildi.

Geçen Yıl 4 Öğretmenin Can Verdiği Yola Kaya Düştü

4 Öğretmen Can Vermişti 

Saimbeyli ilçesinde geçtiğimiz yıl 4 öğretmenin kaya düşmesi nedeni ile hayatını kaybettiği bölgede yağış sonrası yola yine kaya düştü. Karayolları ekipleri, bölgede yol temizleme çalışmasını sürdürüyor.

Adana'da lastik tamircisine silahlı saldırıda otomobildeki kadın vuruldu Adana'da lastik tamircisine silahlı saldırıda otomobildeki kadın vuruldu

Kaynak: İHA