Hakkında iki soruşturma başlatılan Selin Ciğerci: Bitirdiler, tükendim Hakkında iki soruşturma başlatılan Selin Ciğerci: Bitirdiler, tükendim

İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler yaptığı açıklamada, “Büyük bir onurla sürdürmekte olduğum İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. 21 Kasım 2023 Salı günü AK PARTİ Gazipaşa İlçe Binası önünde Gazipaşa Belediye Başkanlığı için  Aday Adaylığımı açıklayacağım. Katılımınız onur verecektir” dedi.

ESEN DİLER KİMDİR?

Gazipaşa’ya hizmet için kolları sıvamaya hazır olan Esen Diler, 1970 yılında Gazipaşa’da doğdu. Gazipaşalı emekli öğretmen Naciye Uysal ve Osman Uysal’ın 2 çocuğundan büyüğü olan Diler; ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa’da tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Memuriyet hayatına Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü'nde başladıktan sonra 1998-2002 yılları arasında Ziraat Bankası’nda görev aldı. 2002 yılından itibaren Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde (BYEGM) çalışmaya başlayan ve 2012 -2018 yılları arasında BYEGM Antalya İl Müdürü olarak görev yapan Esen Diler, 2018’den itibaren de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Diler, evli ve 1 çocuk annesidir.

Kaynak: Kamer Durdu