Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden İsrail saldırılarında, hayatını kaybeden ve yaralanan Filistinlilerin sayısı her geçen gün artıyor. Zorlu süreçte, hastanelerde çalışan doktorlar da kısıtlı imkanlarla yoğun çaba harcıyorlar.

Dün gece El Aksa Şehitleri Hastanesi'nde görevli olan Filistinli Doktor Bassem Al Najjar, İsrail'in yoğun saldırıları sırasında acı bir kayıp yaşadı. Gazze Şeridi'nin merkezindeki evine düzenlenen saldırıda babası, kardeşi ve yakınlarını kaybeden doktor, hastanede gözyaşları içinde taziyeleri kabul etti.

Filistinli Doktor, Babasının Ve Kardeşinin Cansız Bedenini Görünce YıkıldıNajjar'ın eşi ve çocuklarının ise hala enkaz altında olduğu belirtildi. Babası, kardeşi ve yakınları için düzenlenen cenaze töreninin ardından Najjar'ın ailesi toprağa verildi. Filistinli doktorun yaşadığı kayıp, bölgedeki insanların yaşadığı zorlu şartları bir kez daha gözler önüne serdi.

Filistinli Doktor, Babasının Ve Kardeşinin Cansız Bedenini Görünce Yıkıldı2

Filistinli Doktor, Babasının Ve Kardeşinin Cansız Bedenini Görünce Yıkıldı4Filistinli Doktor, Babasının Ve Kardeşinin Cansız Bedenini Görünce Yıkıldı5Filistinli Doktor, Babasının Ve Kardeşinin Cansız Bedenini Görünce Yıkıldı6

Kaynak: İHA