Bolivya’da, Miss Bolivya Mundo 2020 ve Miss Charm Bolivya 2023 yarışmalarında güzellik kraliçesi seçilen Alondra Mercado Campos, silah kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklandı.

Alondra Mercado Campos’un Tutuklanması

İki kez güzellik kraliçesi seçilen Alondra Mercado Campos, silah kaçakçılığı gibi yasadışı faaliyetlerden kaynaklanan suçlamalar sebebiyle tutuklandı. Polis, Campos’un evinde büyük miktarda silah ve AK-47 mühimmatı buldu.

Tutukluluk Süreci

22 yaşındaki Alondra Mercado Campos, şu anda Beni’deki Trinidad Kadınlar Hapishanesi’nde tutuklu bulunuyor. Yerel haberlere göre, genç kadın, mahkemeye ilk kez çıkana kadar 30 gün boyunca tutuklu kalacak.

Uyuşturucu Suçlamaları

Savcılar, Campos’un arabasında yapılan adli tıp testlerinin de uyuşturucu suçlamalarına kanıt sağlayabileceğini belirtti. Adı açıklanmayan erkek arkadaşı da firari durumda ve uyuşturucu kaçakçılığı suçundan sorgulanmak üzere aranıyor.

Bölge Savcı Yardımcısı Geraldo Balderas, “Erkek arkadaşı uyuşturucu kaçakçılığından soruşturma altında ve adaletten kaçıyor” dedi. Ayrıca, “Campos’un ele geçirilen cep telefonunda bulunan video görüntüleri, kendisinin ve partnerinin polis tarafından el konulan yasadışı silahlara karıştığını gösteriyor” ifadesinde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi