Engelli Kızını Her Gün Üniversiteye Götürüp Sınıf Kapısında Bekliyor

Adana'da yaşayan Elif ve Ali Doğan çiftinin bedensel engelli kızları Fadime, annesi Elif'in sevgi dolu desteğiyle her gün tekerlekli sandalyesiyle üniversiteye gidip, sınıf kapısında bekleniyor.


İngilizce Bilgisayar Mühendisliği Okuyan Bedensel Engelli Fadime, Engelleri Annesiyle Aşıyor

21 yaşındaki Fadime Doğan, bedensel engeline rağmen İngilizce Bilgisayar Mühendisliği okuyarak başarıyla ilerliyor. Annesi Elif, kızının yanında olmanın ve engelleri birlikte aşmanın gururunu yaşıyor.


Kızının Destekçisi Elif Doğan: "Kızım İçin Köyden Şehre Taşındık"

Fadime'nin annesi Elif Doğan, kızının eğitimi için ailecek köyden şehre taşındıklarını belirterek, kızının başarısı için gösterdiği fedakarlığı ve destekleyici rolü anlatıyor.


Bedensel Engelli Fadime Doğan: "Benim Engelim Yok, Kimse Hayata Küsmesin"

Fadime Doğan, bedensel engelinin onu durdurmadığını, hayata küsmeden başarıyla ilerlediğini vurguluyor. Engelli bireylere seslenerek, engellerin sadece zihinsel olduğunu ve hayata küsmemenin önemini paylaşıyor.


Sınıf Arkadaşları Tekerlekli Sandalye İçin Seferber Oldu

Fadime'nin tekerlekli sandalye ihtiyacını hisseden sınıf arkadaşları, mavi kapak toplayarak Fadime'ye tekerlekli sandalye sağladı. Bu yardım, Fadime'nin okul hayatında dönüm noktası oldu.


"Herhangi Bir Zorluk Yaşamıyoruz" Diyen Anne Elif Doğan

Anne Elif Doğan, kızının eğitim sürecini her gün 2 kilometrelik bir yolculukla desteklemesini anlatarak, "Herhangi bir zorluk yaşamıyoruz. Sadece yolda biraz zorlanıyoruz" diyor ve kızının başarısına duyduğu gururu paylaşıyor.


"Bu Yolları Birlikte Yürüyoruz"

Engelli çocuk sahibi ailelere seslenen Elif Doğan, "Engel yoktur aslında. Engeli kendimiz ortaya çıkarıyoruz. Ben kızımın okulunu bitirip mühendis olmasını istiyorum. Bu yolları yürümeyi hayal ediyordu. Birlikte yürüyoruz" diyerek duygusal bir çağrıda bulunuyor.


"En Büyük Destekçim Ailem" Diyen Fadime Doğan'ın Hayalleri

Fadime Doğan, bilgisayar mühendisi olma hayalini paylaşarak, ailesinin ve annesinin kendisine olan desteklerinden bahsediyor. Hayallerini gerçekleştirmek için kararlılıkla ilerleyen Fadime, engelsiz bir gelecek için mücadele ediyor.


"Fadime Çok Başarılı" Diyen Doç. Dr. Ali İnan'ın Görüşleri

Denizlispor 68 Aksarayspor’u yenerek lige yeniden tutundu Denizlispor 68 Aksarayspor’u yenerek lige yeniden tutundu

Fadime'nin derslerine giren Doç. Dr. Ali İnan, öğrencisinin engeline rağmen büyük bir başarı elde ettiğini belirterek, engelli bireylerin her alanda başarılı olabileceğini vurguluyor.

AW080191_03AW080191_02AW080191_07AW080191_06AW080191_05AW080191_04AW080191_09AW080191_08

Kaynak: İHA