Çukurova Belediyeler Birliği (ÇBB) yapılan oylama sonucunda yeni başkanını seçti. Meclis toplantısında yapılan seçimde, Adana'dan 13, Mersin, Hatay ve Osmaniye genelinden toplam 173 üye oy kullandı. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, en fazla oy alarak Birlik Başkanlığına seçildi.

A W222922 02 Result

ÇBB Başkanını Seçti

Adana Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya 173 üye katıldı. Oylamada 128 oyla en fazla desteği alan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, oy çokluğu ile başkanlığa seçildi. Uludağ, yaptığı konuşmada Çukurova Belediyeler Birliği Başkanlığı'nın kendisi için ayrı bir onur ve övünç kaynağı olduğunu ifade etti.

Antalya Halkla İlişkiler Derneği Vali Şahin'i ziyaret etti Antalya Halkla İlişkiler Derneği Vali Şahin'i ziyaret etti

A W222922 03 Result

Birliğin Projeleri Çukurova'ya Katkı Sağlayacak

Başkan Uludağ, 'Dünyada yerel yönetim konusundaki gelişmeler doğrultusunda, belediyelerimizin bu gelişmelere uygun hizmet üretmelerine destek olacağız ve tüm bunları birlikte ve uyum içerisinde yapacağız' dedi. Uludağ, birliğin alacağı her kararın ve hayata geçireceği her projenin Çukurova'nın gelişimine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca, birlik üyelerini ayırmadan, adil yaklaşımla ortaklık ve işbirliğini artırmanın öncelikli hedefleri olduğunu vurguladı.

A W222922 05 Result

Üye Belediyelerin Fonlardan Yararlanmaları Sağlanacak

Başkan Uludağ, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: 'Değişime yön veren anlayışla, yerel yönetimlerde ortaya çıkmamış ihtiyaçları karşılayacak uygulamaları hayata geçirme misyonuyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Belediyeler arası ilişkileri gerçekçi, çağdaş ve etkili bir seviyeye çıkaracağız. Çağın gereksinimlerine ve hemşehrilerimizin gerçek ihtiyaçlarına uygun ortak projeler üretilmesini sağlayacağız. Belediyelerimizin ortak sorunlarının çözümünde öncülük yapacağız ve personelin kurumsal hizmet anlayışını benimsemesi için eğitim çalışmalarına hız vereceğiz. Birliğimizin üyesi olan belediyelere yurtiçi ve yurtdışı hibe projeleri konusunda sürdürülebilir destek hizmeti sunacağız. Üye belediyelerin ulusal ve uluslararası kredi kuruluşları ile fonlardan yararlanmalarına destek olacağız.'

Yapılan oylama sonucunda Çukurova Belediyeler Birliği (ÇBB) Meclis Başkan Vekilliklerine Kozan Belediye Başkanı Mustafa Atlı ve Ellek Belediye Başkanı Abbas Yeşildemir seçildi.

Sıcakların çıldırttığı Adana'da klimanın mucidine vefa çağrısı Sıcakların çıldırttığı Adana'da klimanın mucidine vefa çağrısı

Kaynak: İHA