Ak Parti İzmir’de Hüsnü Şenlendirici sürprizi Ak Parti İzmir’de Hüsnü Şenlendirici sürprizi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adı öne çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ile ilgili bilgileri haberimizde derledik.

Cemil Tugay nereli?

Öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olan Cemil Tugay, 1967 yılında babasının mecburi hizmeti sırasında Van’da dünyaya geldi.

Chp İzmir Adaylığında Adı Öne Çıkan Cemil Tugay

Cemil Tugay'ın eğitimi nedir? 

Cemil Tugay İzmir İnönü Lisesi’nin ortaokul bölümünden 1980 yılında, lise bölümünden ise 1983 yılında mezun oldu. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 

Cemil Tugay'ın mesleği nedir? 

Çorum ve Tire’de 4 yıl pratisyen hekimlik yapan Cemil Tugay, 1993-2000 yılları arasında Plastik Cerrahi ihtisası yaptı, 2000 yılında ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktorluğunu aldı. 1997’de ABD, Cleveland Clinic’te 1 yıl araştırmacı doktor olarak çalıştı. Uzman olduktan sonra 2001-2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde, 2005-2009 yılları arasında da İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Karşıyaka’da serbest hekimlik yapmaya başladı ve bir süredir Alsancak’ta faaliyet gösteren muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı.

Chp İzmir Adaylığında Adı Öne Çıkan Cemil Tugay

Cemil Tugay'ın siyasi kariyeri nedir?

Cemil Tugay, 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. 2011 yılında CHP İzmir il BYKP sağlık komisyon üyesi olarak parti çalışmalarına katıldı. 2013-2014 yıllarında CHP İzmir İl Ar-ge Kurulu üyeliği ve ardından başkanlığını yaptı.  2015 yılında Genel Merkez atamasıyla CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda önce Bilişim Sorumlusu, daha sonra seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı yaptı. 2016 yılında önce, Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi, daha sonra ilçe kongresinde seçilerek CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda, STK ve Meslek Odalarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

Chp İzmir Adaylığında Adı Öne Çıkan Cemil Tugay

Cemil Tugay'ın sosyal faaliyetleri nelerdir?

Cemil Tugay, 2012-2016 yılları arasında, İzmir Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyon Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Özel Hekimlik Kolu yürütme kurulu üyeliği ve 2 dönem TTB Kol Başkanlığını yürüttü. 2014 yılında Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl süreyle Kent Konseyi’nde çalıştı. 2016 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl boyunca bu görevde bulundu. 2017-2018 yıllarında Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve görev yaptı.

Cemil Tugay evli mi?

Evli, 2’si kız biri erkek 3 çocuğu bulunan Cemil Tugay, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

CHP Erken Toplantı Kararı Aldı CHP Erken Toplantı Kararı Aldı

Kaynak: Haber Merkezi