Bilim, felsefe, ve tarih alanlarında sıklıkla ses getiren Celal Şengör, bu kez Türkiye'nin geleceği hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Yapılan araştırmalara göre, her 600 milyon yılda bir yeni bir süper kıta oluşuyor. Şengör, dünya üzerindeki değişimlerin devam ettiğini ve bu değişimlerin Türkiye'nin konumunu da etkileyeceğini belirtti.

Eski AKP'li vekil Şamil Tayyar Ayhan Bora Kaplan soruşturması hakkında açıklama yaptı Eski AKP'li vekil Şamil Tayyar Ayhan Bora Kaplan soruşturması hakkında açıklama yaptı

Celal Şengör açıkladı: Kaçış yok! Türkiye o ülke ile birleşecek

"Kaçış Yok! Kıtalar Değişecek"

Celal Şengör, HT Bilim Tarih Felsefe kanalında Fatih Altaylı ile yaptığı söyleşide çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şengör'e göre, dünyanın her yerinde kıtaların değişeceği bir süreç yaşanacak ve yeni bir Pangea'nın oluşması kaçınılmaz görünüyor.

Avrupa Parçalanacak, Batı Avrupa Ada Haline Gelecek

Jeoloji uzmanı Celal Şengör, yaşanacak kıta değişimleriyle birlikte Avrupa'nın parçalanacağını ve Batı Avrupa'nın bir ada haline geleceğini öne sürdü. Ayrıca, Amerika ve Asya'nın da muhtemelen çarpışacağını ifade etti.

Celal Şengör açıkladı: Kaçış yok! Türkiye o ülke ile birleşecek

Türkiye ve Libya Birleşecek mi?

Şengör'e göre, 10 milyon yıl sonra oluşması beklenen Yeni Pangea'dan en çok etkilenecek ülkelerden biri Türkiye olacak. Akdeniz'in tamamen kapanacağını ve yeni bir dağ kuşağının oluşacağını dile getiren Şengör, bu sürecin zaten başladığını belirtti.

Celal Şengör'ün açıklamalarına göre, 10 milyon yıl sonra Türkiye ile Libya birleşecek ve Türkiye'nin kaderi önemli ölçüde değişecek. Şengör, bu durumu "Cenazeme gelirlerse taşlayın" şeklinde espriyle dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi