Burdur Devlet Hastanesi'nde 25 Mayıs Cumartesi günü diyaliz tedavisi gören bazı hastaların yaşadığı sağlık sorunlarıyla ilgili ciddi bir durum ortaya çıktı. Sabah saatlerinde 08.00-12.00 ve 12.00-16.00 seanslarında diyalize giren hastaların bir kısmı, çeşitli şikayetlerle tekrar hastaneye başvurdu. Baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı gibi belirtilerle hastaneye gelenler arasında, nakil aracından inememe gibi acil durumlar da yer alıyordu.

A W215150 04

Hastalar Sevk Edilmişti 

Hastaneye başvuranların durumu üzerine hastane yönetimi, acil önlemler aldı. Tüm hastaları tekrar hastaneye çağırdı ve detaylı tetkiklerin ardından tedavi sürecini yeniden değerlendirdi. Bu değerlendirme sonucunda, gün içinde diyaliz merkezinde tedavi gören 33 hasta, Afyonkarahisar, Isparta, Antalya ve Bucak'taki devlet hastaneleri ile özel diyaliz merkezlerine sevk edildi. Bu hastaların 14'ü entübe edilmişti ve ciddi bir tedavi süreci gerekiyordu.

Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz sonrası skandal Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz sonrası skandal

Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Artıyor

Olayın ardından hastaneye sevk edilenlerden biri olan Saniye Aksöz, Antalya Şehir Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. 88 yaşındaki Aksöz, diyaliz tedavisinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırılmış ve entübe edilmişti. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Daha önce aynı nedenle tedavi gören bir başka hasta olan Mustafa Demir ise geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti.

Burdur'da diyaliz skandalı! Antalya İl Sağlık Müdürü son durumu açıkladı Burdur'da diyaliz skandalı! Antalya İl Sağlık Müdürü son durumu açıkladı

Kolonyası baş ağrısına sabunu yaşlanmaya çare! Kolonyası baş ağrısına sabunu yaşlanmaya çare!

A W215150 02 Result

Köyünde Defnedilecek

Saniye Aksöz'ün cenazesinin Burdur merkez Kozluca köyünde defnedileceği belirtildi. Ailesi ve yakınları, acı haberle sarsılırken, hastanın yaşadığı dram ve sonrasındaki gelişmeler, sağlık alanında tedbirlerin önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Burdur'da diyaliz skandalı! CHP heyeti Antalya'da: Bilgi vermekten imtina ettiler Burdur'da diyaliz skandalı! CHP heyeti Antalya'da: Bilgi vermekten imtina ettiler

Kaynak: İHA