Kurban Bayramı'nı Muğla'nın ilçesi Bodrum’da geçiren tatilciler, bayramın bitimiyle birlikte dönüş yolculuğuna başladı. İlçeye 250 bin araç giriş yaparken, tatilin son günü trafiğin yoğunluğuyla dikkat çekti.

Trafikte Yoğunluk Yaşandı

Otellerden çıkış saatlerinin 11.00 ila 14.00 arasında olması nedeniyle trafik öğle saatlerinde kitlendi. Bu durum, dönüş yolculuğundaki turistlerin uzun araç kuyrukları oluşturmasına neden oldu. Kilometrelerce uzayan araç kuyrukları, tatilin son gününde ilçeden ayrılmak isteyenlerin zorlu anlar yaşamasına yol açtı.

20 Bin Araç Çıkış Yaptı

Bodrum’dan 12 saat içinde 20 bin araç çıkış yaptı. İlçeden çıkış yapan yerli turistler, memleketlerine dönmek için yola koyuldu. Trafikte yaşanan yoğunluk, ilçeden ayrılmak isteyenler için sabır gerektiren bir yolculuk oldu.

A W230994 02 Result

Hafta Sonu Çıkış Yapacaklar

9 günlük bayram tatilini dolu dolu geçirmek isteyen bazı yerli turistlerin ise hafta sonu çıkış yapacağı öğrenildi. Bu durum, önümüzdeki günlerde de trafiğin yoğun olacağını gösteriyor. Bodrum’da tatilini geçirenler için dönüş yolculuğu bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Datça'da deprem oldu Datça'da deprem oldu

Bodrum'dan Yunan Adalarına Yüzerek Geçmeye Çalışan Düzensiz Göçmenler Yakalandı Bodrum'dan Yunan Adalarına Yüzerek Geçmeye Çalışan Düzensiz Göçmenler Yakalandı

Kaynak: İHA