İstanbul'da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifasına aday gösterilmemesinin sebep olmadığını, kurumsal kimliğe saygı göstermek amacıyla bu kararı verdiğini belirtti.

İlgezdi'nin İstifasının Arkasındaki Nedenler

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 41 yıllık siyasi kariyeri boyunca CHP'nin ilçe başkanlığı, il yöneticiliği, il sekreterliği ve 3 dönem Ataşehir Belediye Başkanlığı gibi görevlerde bulunduğunu vurgulayarak, partisine olan bağlılığını dile getirdi. Ancak son kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için aday gösterilmediğini belirten İlgezdi, bu durumu parti yönetiminin açıklanan anket sonuçlarına dayandırdığını ifade etti.

Başkan İlgezdi, 'Oysa Partimizin yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda anket sonuçlarına göre aday belirleneceği üzerine basa basa ifade edilmişti. Kamuoyu bilmelidir ki Battal İlgezdi aday gösterilmediği için istifa etmedi. Tam aksine Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimlik ve hiyerarşisini korumak adına istifa etmiştir.' dedi.

İlgezdi'nin Ekrem İmamoğlu İle Görüşmesi

Başkan İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 26 Ocak'ta kendisiyle yaptığı görüşmede, İmamoğlu'nun Ataşehir'de belediye başkan adayı olarak kendisiyle yürümeyeceğini belirttiğini açıkladı. Ancak İlgezdi, bu kararın MYK ve PM toplantıları yapılmadan tarafına iletilmesinin kurumsal hiyerarşiye uygun olmadığını ifade etti.

İlgezdi'nin İstifası

İlgezdi, istifasının ardında yatan nedeni şu sözlerle açıkladı: 'Tüm bunların neticesinde aday yapılmadım diye istifa ettiğimi düşünenlere ifade etmek isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yıllarını veren her bir yol arkadaşımın hakkını hukukunu korumak ve partimin kurumsal kimliğine sahip çıkmak için istifa ettim.'

Başkan Battal İlgezdi Chp'den Istifa Gerekçesini Açıkladı

Başkan Battal İlgezdi Chp'den Istifa Gerekçesini Açıkladı

Başkan Battal İlgezdi Chp'den Istifa Gerekçesini Açıkladı

AK Parti Ankara adayı Turgut Alktınok'a tanıtım şoku! Salondaki boşluklar dikkat çekti AK Parti Ankara adayı Turgut Alktınok'a tanıtım şoku! Salondaki boşluklar dikkat çekti

CHP Erken Toplantı Kararı Aldı CHP Erken Toplantı Kararı Aldı

Kaynak: Haber Merkezi